Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavaros vagy?...

Személyiségzavaros vagy? (többi lent)

Figyelt kérdés

1. Milyen típusú a személyiségzavarod?


2. Mikor jelentkeztek az első tüneteid, és milyen formában?


3. Mitől alakult ki a személyiségzavarod?



Kezdem én:


1. Skizoid


2. Gyerekként még viszonylag szociális voltam, voltak barátaim - bár ezek a barátságok csak felszínesek voltak -, viszont kamaszkoromtól kezdve már egyértelműen jelentkeztek rajtam a schizoid tünetek. Feltűnően közömbös volt a viselkedésem, elvesztettem az érdeklődésemet az emberi kapcsolatokban, elhidegültem és elszigetelődtem a többi embertől.


3. Nem volt kifejezetten szörnyű gyerekkorom, viszont jó se volt. A személyiségzavarom nagyrészt azért alakult ki, mert az egyik szülőm elhanyagolt, a másik pedig nárcisztikus volt, így senkim sem maradt, akiben megbízhattam vagy aki biztos támaszt nyújtott volna.



Más emberek személyes tapasztalataira is kíváncsi vagyok.



2018. nov. 30. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
DPD, fiatal felnőttként.
2018. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

bpd


azt nem tudom megmondani, mikor jelentkeztek az első tüneteim, gyerekkorom óta fura vagyok. az én betegségem egyértelműen abból ered, hogy elég káoszos gyerekkorom volt.


azt én sem mondanám, hogy borzalmas gyerekkorom volt, mint egy afrikai éhezőnek, vagy ilyesmi, de visszaemlékezni se szeretek rá. jutnak eszembe jó dolgok, kirándulások, közös filmezések, de ezeket is végigrettegtem általában, mert a mindennapok nem így teltek. Nem akartak am a szüleim rosszat, de nem volt elég idejük foglalkozni velem meg a testvéreimmel. Mindig rendetlenség és káosz volt otthon és a szüleim engem okoltak. Sokat voltam egyedül, és az apámtól nagyon féltem, mert vert minket. Az anyukám nagyon kiszámíthatatlan volt, sosem tudtam, mire kell hazajönnöm, ha bántott utána nem emlékezett rá és öngyilkossággal fenyegetőzött. A suliban sem volt jobb, szexuálisan bántalmaztak, de mivel rossz volt a kapcsolatom a szüleimmel, nem mertem szólni nekik a dologról. Az osztályban csúfoltak, pizzát szórtak a hajamba, ketchupot nyomtak a székemre... szóval szivattak. Gimiben kicsit jobb lett a helyzet, bár a szexuális bántalmazás ott is folytatódott, bele is betegedtem, anorexiás lettem, mert bírtam enni, annyira undorodtam... A legrosszabb a bűntudat, hogy amikor a testvéreimet bántották, akkor nem fordultam soha külső személyhez segítségért, rendőrre gondolok. Féltem, ha mégsem büntetik meg az apámat, akkor halálra ver minket. :( aztán gyorsan elköltöztem otthonról érettségi után, és ezért is bánt a lelkiismeretem, hogy a testvéreimet hátrahagytam... de mostmár ők is felnőttek, rég volt ez az egész, csak én nem bírom kiheverni. szüleim nem is gondolták, hogy ilyen rosszat okoztak, ők dolgoztak, aztán hazajöttek fáradtan, és fáradtságból sok rosszat csináltak, amiről nem gondolták, hogy rossz.

2018. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Nem voltam soha agyturkásznál. De gyanítható h elkerülő személyiség zavar vagy skizoid sz.z. Nem szeretek semmilyen szempompontból a központba kerülni. Nem még akkor se oly szívesen ha, pozitív példa vagyok. Magános tevékenységeket preferálom. Sz.gépezés, úszás (ez kikapcsol és megnyugtat). Jobban szeretem az információt úgy megszerezni h ne személytől kelljen azt hallanom ( kivétel ez alól a pedagógus, oktató, tanár) hanem inkább utána járok neten. Alapjáraton egyáltalán nem vagyok kommunikatív semmilyen közegben, viszont ha vki megpróbál nyilvánosan megalázni egyből tadásba lendülök nincs kegyelem senki irán , azonnal támadásba kezdek verbálisan(nem feltétlen skizoid jelenség), de mindenki mással közönbös vok.


2. Ahogy a témaindító is leírta nekem is körülbelül középsuli kezdetén indult az egész, az addigi haverjaim lekoptak újakat nem igazán akartam szerezni max csak felületes kommunikációt folytattam néhány személlyel h mégse látszódjak esetlennek ( ez se biztos h skizoid jelleg). Az osztálykirándulást amit 2.ba szerveztek élvezni kellett volna, de nekem inkább horror volt a társaság szempontjából.


3. Lövésem sincs, hogy alakulhatott ki. Normális szerető családban nőttem fel. Előfordultak szülők közti veszekedések, illetve néha mi is kikaptunk de ez még semmit nem jelent a sz.z. kialakulásához.

2019. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Borderline


2. Leginkább 18 évesen, mikor súlyosbodott az anorexiám, üresség érzés, szuicid gondolatok, disszociáció, érzelemkitörések, paranoia, falásrohamok. De régebben is voltak már erre utaló dolgok, pl. az önsértés, barátaimhoz való hozzáállásom (sokszor úgy éreztem, hogy nincs szükségem rájuk, eltaszítottam őket, ugyanakkor pedig nagyon is vágytam a közelségükre). Az érzelmeimet is sokszor nagyon intenzíven éltem meg,úgy éreztem, hogy teljesen leterhelnek.


3. Anyukámmal mindig is nagyon labilis volt a kapcsolatom, sokszor bántott verbálisan, máskor pedig "normális" volt. Sosem alakult ki egy normális kötődés közöttünk. Sokszor éreztem azt hogy nem szeret, nem érdeklem őt, teher vagyok neki. Kiskoromban is a nagymamám volt mindig velem, és nem ő.

2019. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Paranoid személyiségzavar.Depresszió,szorongás.Időnként pánikbetegségszerű tünetek.Gyerekkoromban is voltak a mentális betegségemnek tünetei ezért nem tudtam megfelelően teljesíteni a suliban.Ami miatt kaptam az ívet rendesen otthon is meg a suliban is.Anyu csak azt akarta ,hogy jól telsesítsek ,de nem okolom érte hogy nem fedezte fel a kezdődő koncentrációs zavaraimat.Felnőve szépen lassan a depresszió majd a szorongás és a társas izoláció is elkezdődött.Sokáig kerestem a megoldási lehetőséget ,de rá kellett jönnöm ,hogy minden csak egyre nehezebb lesz.Nincs munkám minden honnan kirúgtak a beilleszkedési zavaraim miatt.Úgy hogy én úgy gondolom genetikai a bajom.Igazából egy megoldást tudok a problémámra az öngyilkosságot.De szerintem még ehez is béna vagyok :( .Pedig előbb utobb b@sznom kell magammal valamit.
2021. jan. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!