Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha egy borderline...

Mi történik ha egy borderline személyiségzavaros és egy asperger szindrómás összejön?

Figyelt kérdés
Mi sülhet ki ebből? Ha például a nő a személyiségzavaros és a férfi az aspergeres, de érdekel a forditott eset is. Volt már valaki ilyenben esetleg ismert ilyet valaki? Milyen lesz a kapcsolat?
2018. szept. 2. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én borderline lány vagyok és egyszer ismertem egy aspergerest. Fogalma se volt róla, miért bánt meg minden második mondatával kábé... Egyszerűen nem érzékelte, hogy bántó, sértő dolgokat mond. Érzéketlen tuskó módon viselkedett, én meg rohadt érzékeny vagyok minden ilyesmire. Így aztán teljesen kiakasztott egymást, pár hét után meg is szakítottuk egymással a "kapcsolatot" (nem jártunk, csak ismertük egymást, haverkodni próbáltunk volna).

Nem tudom, más aspergeresek meg borderline-osok milyenek, erről sose olvastam még, ez csak 2 konkrét ember tapasztalata egymással.:)

2018. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

2 lehetőség van:

- Együtt öngyilkosok lesztek

- Rövid időn belül elválnak az útjaitok

2018. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Én ismerek aspergeres férfit, furcsa dolgai vannak, érzelmileg súlyosan elmaradott, az a fontos számára, hogy hízelegjenek neki, tiszteljék, de viszontszeretni nem tud.

Volt kapcsolata borderline-os nővel, de hamar vége lett, a nő dobta, mert semmi empátia nem volt benne.

2018. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem ilyen párt. Nagyon sokáig együtt voltak, de végül külön váltak útjaik.


Egy aspergeres, akinek nehezen tudja kifejezni az érzelmeit, szerintem nem tudja megadni azt a szeretetmennyiséget egy borderline-nak, amire ő vágyik. Az aspergeres férfi hűvösségét a nő könnyen félreértelmezheti.

2018. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ex-barátom aspergeres, engem bpd-vel diagnosztizáltak. Négy és fél évig együtt voltunk. Nálunk működött, nyilván nem könnyű, de mi tudtuk egymást kezelni. Ő kettőnk helyett volt higgadt és gyakorlatias, "érzelemmentes" a húzós helyzetekben, míg tőlem érzelmi vonalon tanult, ahogy én is tőle gyakorlatiasságot, megfontoltságot. Én elfogadtam, hogy nehezen él meg és mond ki érzelmeket, megtanultam érteni őt, ő is engem, tudta kezelni a kiborulásaimat. Neki köszönhetően másztam ki a legmélyebb gödörből.

A kapcsolatunk végül inkább egy mély barátsággá szelídült, annak, hogy vége lett, semmi köze nem volt az állapotunkhoz.


29/n

2018. nov. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon enyhe aspergeres vagyok, inkább csak csodabogárnak tartanak, de van humorérzékem, és fogom is mások humorát. Viszont szó szerint veszek mindent, és volt egy szintén enyhén borderes exem. Nagyon szerelmes voltam belé, ő pedig nagyon vágyott rá, hogy valaki végre szeresse, mert 2-3 hónap után mindenkit elűzött, elkezdte utálni őket. Velem ugyanez lett. Nekem fontos az érzelmi állandóság (mint mindenben a kiszámíthatóság), ő meg félmaponta hol rajongott értem, vagy rám támadt, kitalált dolgokat, hogy én biztos ezt vagy azt teszem a háta mögött ellene, random egészen vad dolgokat fantáziált, amiknek semmi de semmi közük nem volt a valósághoz. Rájöttem, hogy tulképpen ő is tudta, hogy azok nem igazak, de kellett neki, hogy taposhasson valakin, és azt mégse mondhatta, hogy figyelj, én élvezem, ha bánthatok mást, de csak úgy nem lehet, hát kitalálok rád vádakat, hogy tiporhassak rajtad. Mikor elmondtam neki, hogy látom ennek az egésznek a folyamatát, hogy neki szüksége van más letiprására, és ez egy játszma, borzalmasan felháborodott, és gyakorlatilag az jött ki belőle, hogy szívtelen vagyok, hogy nem engedem magamat bántani tőle. Azt mondta, hogy nem szeret, semmit se érez irántam. Ezt tudomásul vettem, fájt nagyon, de nem fogok nyünyörögni, ha nem kellek. Ekkor tovább bántott, hogy mi az, hogy eltűnök az életéből, és kiderült, azt akarta volna, hogy továbbra is szerelmesen kiskutyaként csodáljam őt, miközben ő meg ellökdös magától. Mondtam, hogy jó, akkor ezt a dolgot formáljuk át barátsggá, végül is mindketten értékes emberek vagyunk (nekem mással már sikerült ez, és jól sült el), de úgy is tovább sértegetett meg beszólogatott, és kénytelen voltam minden kapcsolatot megszakítani vele, mert abból nyert energiát, hogy lelkileg alázott. Terápiára nem volt hajlandó menni, valami sarlatán pszichiáter nyugtatókat írt neki, és kész.
2019. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!