Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak félig vicces kérdés:...

Csak félig vicces kérdés: HOVÁ FORDULJAK, milyen pszichológushoz/pszichiáterhez, ha az a problémám, hogy A PSZICHIÁTER (orvosok) CSALÓK? Nem tudom feldolgozni a társadalom hülyeségét, hogy mindenki valódi orvosokként tekint rájuk.

Figyelt kérdés

Hogy nem lehet ezt látni legalább az értelmesebb embereknek?

Hiszen még azt sem tudják megmondani, hogy MIT IS GYÓGYÍTANAK?/Meg tudja valaki mondani?/

Hogy lehet a lelket (személyiséget,elmét) orvosilag (természettudományosan) gyógyítani? Természetesen sehogy!!!

A "bogyókkal" legfeljebb lekábítani lehet, és persze akit "kivonnak a forgalomból" annak kevesebb lesz a

konfliktusa,lelki problémája is,de ez nem gyógyítás!(Súlyos ára van fizikai szinten!)

Ha van is köztük olyan,aki fontosnak tartja a pszichoterápiát, annak is minek az orvosi egyetemen pl.boncolni? Anatómiát tanulni? Hogyan veszi ennek hasznát?

És ha már megtanulták az orvosi szakmát, miért nem világosítják fel az egyszerű embereket különböző fórumokon arról az egyszerű tényről, hogy mind a mai napig EGYETLENEGY PSZICHIÁTRIAI "BETEGSÉG" objektív vizsgálati módszerét sem sikerült kifejleszteni!!!

Tehát már az is félrevezető, amikor egy pszichiáter "diagnózisról" beszél.

Ezek az állítólagos diagnózisok csak szubjektív vélemények, és rendkívül bizonytalanok!



2018. dec. 3. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos teljesen jol latod a dolgokat. Viszont vannak akiknek segit a gyogyszer, megha csak placebo hatas is, a vegeredmeny a lenyeg. En lattam pszichozisbol helyrejonni beteget, a bogyok nelkul eselytelen lett volna neki. De teny hogy amugy egy nagy business az egesz.
2018. dec. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem lenne szar ha nem gyógyszerekkel kezelnèk az embert hanem segìtenèk az embert megtanìtani hogyan kezeljèk a stresszt a depit stb ...ìgy hogy csak leszedálják az embert hogy debil legyen....pffff ....azt tanìtják ha ideges vagy vegyèl be egy tabit azt kèssz....
2018. dec. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ismerjük az agynak bizonyos biokémiai, molekuláris folyamatait, ezért használnak "bogyókat, amikkel beleavatkoznak ezekbe a történésekbe. Van betegség amit nem tudnak meggyógyítani, de kezelni igen, és ez igenis megoldás, mert jobb mint a semmi!!
2018. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
2 jó vagy, 3 ostoba! Te meg jól làtod mind csaló! Kőolajjal gyógyításának?! Idióták!!!
2018. dec. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Kérlek szedd be a gyógyszereidet!

Köszönettel,

#3

2018. dec. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

:D nem tudom hogy sírjak vagy nevessek.

kezdve azzal hogy mi a franc az a lélek?

biokémiai, élettani folyamatok, neurotranszmitterek, agyi pályák stb.


Mit gyógyítanak?

Csak egy pár példa ( nagyvonalakban)

Skizofrénia. Kimutatottan oka az hogy az agy bizonyos területein több a dopamin ( limbikus rendszer) míg máshol kevesebb ( prefrontalis kéregben). Ezt ki lehet mutatni fizikailag MRI, különböző fluoreszcens vizsgálatokkal ahol a receptor ligandját jelölik pl.

mit kell csinálni hogy az egyensúly rendbe jöjjön? Limbikus rendszerbe kevesebb dopamin kell- nem lesz pszichózis. Ezt antipszichotikumokkal lehet elérni amik gátolják az adott dopamin receptort.


Depresszió.

Szerotonin hiány.

Mit csinálok? Elérem hogy legyen szerotonin. Hogyan? SSRI- szelektiv szerotonin visszavétel gátló. Ha gátlom a visszavételét azaz a távozását a szerotoninnak a hatás helyéről akkor több marad ott- több szerotonin lesz-probléma kezelve.


Minek nekik az orvosi egyetem? Soroljak pár példát?

Differenciáldiagnózis!!!

Depresszióhoz hasonló tüneteket okozhat: pajzsmirigy alulműködés pl., vagy agytumor.

Hallucinációt okozhat skizofrénián kívül pl agytumor, agyvérzés, ioneltérések. Ezer dolog.

Gyógyszerinterakciók, mellékhatások.

Egyéb baja van a betegnek tudni kell ám hova küldeni.

Benn fekszik a skizofrén beteged be kell tudni állítani a vércukrát, vérnyomásgyógyszereit, fertőzése van kell rá antibiotikum pl.

Leveszik a vérét- megjön a laboreredmény abból is sokmindent ki kell tudni olvasni, EKG,képalkotó eljárások stb.


Próbáltam lényegretörő lenni, de ha van még kérdés szívesen válaszolok.

Szép estét!


:)

2018. dec. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Drága 6-os!

Megkérdezed hogy mi a lélek?

Nos:a lélek-gyogyászat(pszichiátria) tárgya! A pszichiátria nem is ígéri, hogy pl.az AGGYAL foglalkozik,arra ott van a NEUROLÓGIA!

Tehát mit gyógyítanak a testben,vàlaszolj!


A skizofréniàt,depressziót,stb.miért nem lehet KLINIKAILAG IGAZOLNI vizsgálatokkal?/Engem is súlyosan félrediagnosztizáltak, jelenleg sch.simplexes és aspergeres vagyok "egyszerre"!Szerinted ez lehetséges?/

Saját tapasztalat: pajzsmirigyet (rutinból) nem vizsgàlnak, pedig valóban sok pszichés betegnek lehet ilyen problémája. B- vitamin szintet sem vizsgálnak.

Egyébként hallottál a pszichiátriai alternatív módszerekről?pl.skizofrénia gyógyításban:Ébredések Alapítvány,Soteria Alapítvány.(gyógyszer nélkül)

2018. dec. 11. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Engem az ssri antidepresszans gyogyitott meg, es egyaltalan nem szedalt le. Sajnos annyira mely depresszioban szenvedtem, hogy nem sikerult volna gyogyszer nelkul kilabalni pedig minden mas lehetoseget kiprobaltam. Hinni kell benne hinni kell a gyogyulasba es hinni kell hogy egyszer minden rossz elmulik es ujra kisut a nap.
2019. jan. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet menni kineziológushoz, templomba, lehet keresni barátokat, akik nyitottak rá, hogy ilyen témákról (is!) beszélgessenek veled, - tudom, sablon, de: kösd le magad, amivel kedved van, sport, stb. Abszolúte senkinek nem kötelező pszicho szakemberhez járni, aki nem tudja elfogadni ezt egy létező dolognak, alternatívája mindennek van. Én se járok templomba, mert hiszek, de fölösleges azon idegeskedni, hogy léteznek papok, templom, hívők, stb. Kösd le a gondolataidat mással, ne a pszichiátereken kattogj, ha ez neked stresszt okoz.
2019. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*mert nem hiszek (Istenben, Jézusban, stb.)
2019. jan. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!