Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék? Miért van ez?

Depressziós lennék? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Mindenbe a rosszat látom és már mindenből elegem van. Osztálytársaim foylton cikiznek pedig nem tartanak rondának a barátnőim. Sose volt pasim és most jöna legszörnyűbb: Ha történik valami jó mindig meggyőzöm magam hogy most legyek szomorú, ennek nem örülhetek, vagy jön egy pasi és rögtön ellököm, nekem nem kell, pedig kéne.

Osztálytársaim msotanába szóba állnak velem és alig várom h szomizhassak , szeretnék boldog lenni de saját magamat meggátolom és újra felidézem a rossz gondolatokat... ALudni se alszok de direkt h egésznap szomorú és fáradt leszek, amúgy tudnék

.

Ez ne m normális, szerintem csak én vagyok ilyen "őrült" , öngyilkossági kisérletem is votl amit sose hangoztattam senkinek, nem vagyok büszke rá...

segítsetek mér van ez? depressziós lennék?

16 éves vagyok és kezdek megőrülni:C


2008. nov. 6. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát... érdekes amit leírtál...

Velem is hasonló van, bár én szoktam aludni, meg öngyilkossági kísérletem nem volt. Én se vagyok senki szerint csúnya, meg velem is szóbaállnak meg minden, de én is alig várom,h szomizhassak...

Nálam ennek az az oka, h szerelmes vagyok totálisan reménytelenül. A bizonyos fiú a 2. az életemben, akibe teljesen elvakulásig beleszeretek, de nem jön össze, mint ahogy az előző sem. Ráadásul hasonló okok miatt van ez megint, mint az előzővel, és beleőrülök, hogy mindig ez van. Vannak emberek, akik szeretnek, és fiúk is, akik szeretnének velem járni, csak épp az nem, aki a világomat jelenti, és az ilyenek el szoktak nálam tartani évekig, azalatt pedig nincs egy vidám percem sem, és párkapcsolatot sem tudok kialakítani, mert tényleg szerelmes vagyok a srácba.

Sosem jön össze semmi, és ebbe beleőrülök. Nemcsak ezen a téren van gond, hanem a tanulással is, mert úgy érzem, hogy sosem válhatnak valóra az álmaim. A tanulás meg azért nem megy, mert el vagyok foglalva a fiúval, és azon töröm magam, h szeressen, és egész nap azon gondokozom, h mért nem szeret és mit csináljak, h jobb legyen. Jah meg őrlődöm a sok szarkeverés és gonoszkodás között, amit bizonyos emberek csinálnak velem ok nélkül.


Bocsi, h itt összeírkáltam mindent a saját hülyeségeimről, csak elszaladt velem a ló.

A lényeg: Ha folyton szomorkodni van kedved, akkor annak megvan az oka. Mint ahogy írtad, h felidézed a rossz emlékeket, akkor a szomorkodásod oka az emlékekre vezethető vissza, ami gondolom sok rossz dolog. Emberfüggő, hogy ki milyen ezen a téren, valaki a múlton rágódik, valaki pedig a jövőt igyekszik egyengetni nem törődvén az őt ért sérelmekkel. Én például az a kategória vagyok, aki a múlton rágódik, és képtelen felejteni, bár az az igazság, h nem is akarok. Sztem az ilyen természet nem feltétlenül rossz, mert ha magadban őrlődsz, és magaddal is el akarod hitetni, hogy nem vagy szomorú, és a külvilág felé sem mutatsz semmit, akkor előbb-utóbb abba őrülsz bele.

Csak nálad az a baj, hogy - mint ahogy írtad - saját magadat még tovább hergeled, annyira, hogy ez a mindennapjaidra is kihat. Ezen kellene változtatni. Tisztába kell lenned, hogy van oka a szomorkodásodnak, de ne csinálj nagyobb feneket a dolgoknak, mint amekkora igaziból van.

Az, hogy nem alszol direkt, h mutasd, hogy milyen fáradt és szomorú vagy az arra mutat, hogy szeretnéd, hogy a külvilág megtudja,h mi van veled. Sztem aludj, és ne csinálj ilyet szándékosan. Ne mutasd magad szomorúbbnak mint amilyen vagy!

Keress valakit akiben megbízol, és beszélgess vele. Ha nincs ilyen, akkor keress egy pszihológust, ha pedig ez sem jön össze, akkor nyugodtan írd meg az msn címed.


Amúgy szerintem ez nem feltétlenül depresszió. A nem alvás tényleg arra jellemző tünet, de a depressziósok azért nem alszanak, mert nem tudnak, mivel felébrednek korán, és nem tudnak visszaaludni.

Elismerem, hogy tényleg sok depresszióra jellemző tüneted van, de mielőtt pszihiáterhez mennél, aki gyógyszereket ír fel, mérlegeld magadban, hogy mi az ami bánt, és beszélgess sokat valakiről a problémáidról.

Esetleg próbálkozhatsz emelett különféle gyógynövény tartalmú hangulatjavító készítményekkel.



Remélem segítettem valamennyit. Jobbulást és fel a fejjel!

2008. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia, köszi a válaszod nagyon hálás vagyok, bevallom féltem h valaki majd hozzámvágja h hát te nem vayg normális és ennyi stb. Megfogadom atanácsod és rem beválik:)

pszihológushoz meg sohasoha nem megyek><


Neked is kitartás:)és tom h ez em kérdés votl meg iesmi de rem észbekap már aza srác vagy találsz mást aki szeret is...:)

2008. nov. 6. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Neked való könyv: "A stressz életerővé alakításának taoista módszerei" című könyv, 1280 Ft. Higgy benne, működik. Nekem elhiheted, tapasztaltam. Szerintem megéri ennyit kiadni rá a stresszmentes életért cserébe.
2008. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én kineziologushoz jártam, sokat segitett. Nem mondom hogy olcso de nekem megérte. Előtte jártam pszichiáterhez is aki csak gyógyszereket adott, amitől persze a problémám nem oldodott meg.
2008. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem menj el pszichológushoz, nem ciki, nagyon megkönnyebbülsz tőle, mintha lenne egy igazi jó beszélgetésed egy jóbarátoddal. Mivel le tudtad ide írni, mi a baj, mármint mit érzel és mit szoktál tenni, neki is könnyen elmondhatod, ő pedig szakértői szemmel látja a helyzeted.
2008. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!