Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a pszichiátrián nem állapít...

Ha a pszichiátrián nem állapítottak meg nálam semmi komoly bajt, és mégis visszakerülök oda, mi lesz?

Figyelt kérdés

A kérdésemet elég kuszán és érthetetlenül fogalmaztam meg, de az a lényeg, hogy én voltam ott ambulánsan (öngyilkossági gondolatok miatt lettem beutalva), és a vizsgálatok alapján nem állapítottak meg szuicid hajlamot és semmi egyebet azért mert letagadtam dolgokat és azt hazudtam, hogy teljesen jól vagyok, emellett az egyéb papír alapú teszteket pozitívan töltöttem ki.


Na most ha mégis vissza kellene mennem (mert a pszichiáter akihez járok 100%, hogy visszaküld ha neki elmondom az igazat, márpedig sajnos kénytelen leszek) akkor nem fognak úgymond hülyének nézni és azt hinni, hogy csak szórakozom? Vagy ezt be kellene vallanom nekik? Tudom hogy valami nincs rendben velem ez már az egész sztorin is látszik, de félek nem fogják komolyan venni, hogy bajom van.


Valaki segítsen.. Akár véleményt is írhattok erről az egészről, csak írjatok légyszi.



2018. dec. 13. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Miért nem vered át akkor a pszichiátert is?
2018. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Változtasd meg az étrendedet, és nem kerülsz vissza. Kerüld a glutént és az étolajokat.
2018. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán mi a baj az életeddel, ami miatt ilyeneken jár az eszed?

Tömören leírhatnád hogy hogyan jutottál ebbe a helyzetbe.

2018. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát, lett volna kiút számodra, segítség, de te inkább hazudtál? Ezek az emberek nem az ellenségeid....
2018. dec. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nyugodtan elmondhatod hogy ezzel kapcsolatos gondolataid vannak, mert azért még nem fognak benn tartani, de lehet tudnak hasznos tanácsokat adni..


Ezeket a vizsgálatokat nem olyan egyszerű átverni. Lehetséges hogy igazából azt állapították meg hogy nem jelentesz közvetlen veszélyt magadra. De nem biztos hogy csak azért mert jól színészkedtél, hanem lehetséges hogy tényleg ez lett az eredmény.


A pszichiáter nagy valószínűséggel nem fog visszaküldeni (mivel nemrég voltál bent), mert tudja hogy ennyi erővel megint simán ki fognak engedni.


Ha mégis visszakerülnél valami miatt, egész biztos nem fogják azt hinni hogy szórakozol. Habár nem valószínű hogy komoly segítséget fogsz ott kapni a problémáidra.


Azt kellene valakinek elmondanod (mindenféle csavarások nélkül) hogy mi is történt veled. Lehet ez a pszichiáter vagy akárki akiben megbízol. Csak az az egy elem ne legyen benne, hogy rövid időn belül ki fogod nyírni magad! Ezenkívül mindenben lehetsz egyenes, és akkor talán jobb tanácsokat is kaphatsz.



Tudom én is hogy nincs rendben itt sok dolog az életben. Az elmúlt héten én is többször próbáltam befejezni az egészet. Mert az egyszerűbben tűnik. De amíg van esélyem rá hogy boldog lehetek még, addig ez nem biztos hogy jó ötlet. Már örülök hogy nem sikerült, és sikerült túljutnom ezen a mélyponton is.

Ha van kedved beszélgetni, nyugodtan írj rám...

2018. dec. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ilyen miatt rejtegetem a karom.

Elég volt egyszer olyan helyre kerülni, már publikusan sem olvasok olyan témájú könyvet.

Én eltitkolom és kész. Engem igaz, csak pszichológushoz küldtek, de ott hoztam a jópofi, kis beszédes énem, "megnyíltam" ezzel az egész le lett tudva, annak ellenére, hogy szorongok, és BPD-m van.

Nem szeretek ott lenni. Kész.

Egyébként, ha mondod, biztos komolyan veszik és aztán ki is derül majd, hogy van bajod vagy sincs, szóval bátorság :)

2018. dec. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!