Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már ismerősödnek pánikroh...

Volt már ismerősödnek pánikrohama, amikor épp te is jelen voltál? Hogy nézett ki, hogy élted meg?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete derült ki, hogy pánikbeteg vagyok, és kíváncsi vagyok, mennyire néz ki ijesztően mások számára, ha végig kell nézniük egy pánikrohamot. Attól félek, ha a barátaimmal megyek valahová, rosszul leszek és a többiek nagyon megijednek, aggódni fognak miattam. Nektek milyen tapasztalataitok vannak?

20/l


2010. jún. 27. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Szia, igen. Kapkodta a levegőt járni nem tudott... vészes volt... mert szeretjük őt. :S de azóta nem jár olyan helyekre (versenyekre) ami ezt kiváltaná.
2010. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne másokkal foglalkozz, bár tudom, az a

könnyebb.

Koncentrálj magadra. Vannak kezelések, terápiák és valamennyire meg is előzhetők a pánikrohamok.

Ha tudod, hogy milyen helyek, helyzetek váltják leginkább ki, akkor próbáld kerülni.

Szerintem elég, ha a legjobb barátoddal, barátaiddal megosztod, a többiek visszaélhetnek vele.

2010. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is pánikbeteg vagyok,és a legfontosabb hogy ne gondolj erre ha kimozdulsz,mert az is kihozza a rohamot,ha folyamatosan stresszelsz tőle.Az ember kicsit elsápad,ijedt lesz de nem vészes sztem,átestem rajta nem egyszer és láttam is már,nem gáz a látványa.
2010. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Teljesen összevissza jönnek a rohamok, nem tudom, mi váltja ki.

Foglalkozok én magammal is, és hidd el, pánikroham közben sokkal nehezebb másokkal foglalkozni, mint magammal... :S De most az érdekel, amit kérdeztem :) A többit elmondta a doki, és igyekszem is betartani.

2010. jún. 27. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagyok. Rémes rohamaim voltak, amíg nem kezeltek gyógyszerrel, amit ma is szednem kell. Csak jött mint derült égből a villámcsapás. Kicsúszott alólam a talaj, nem bírtam lábra állni, a vérnyomásom az egekig ugrott, és állandóan csak azt hajtogattam megfogok halni. A férjem és anyukám látott ilyen helyzetben, rettenetes volt. Én hülye csak azt bánom nem mentem el előbb pszichiáterhez, mert amióta szedem a gyógyszert azért sokkal könnyebb.
2010. jún. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálam pl. senki nem vett észre belőle semmit, csak akkor kérdezték, hogy mi a gond, mikor nem tudtam enni semmit.
2010. jún. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalam mindenki megijed, mert en fuldoklom es sirok kozben, es nem tudok megszolalni (ha megis akkor csak azt tudom mondani, hogy pl ki akarok menni engedjetek ki stb) szoval soha nem tudjak, mi bajom is eppen
2010. jún. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Több éve vagyok én is pánikbeteg, de szerencsére mostanra nagyjából megtanultam kezelni.

Előttem vki írta, hogy kerüld azokat a helyzeteket amik esetleg kiválthatják. Nem szeretném kritizálni és minden jóindulatommal írom, hogy nagy butaság!

Olvass utána nyugodtan: pont hogy bele kell menni ezekbe a szitukba, hiszen igazából nincs ott semmi (mondjuk a buszon) amitől félned kellene - ezt kell tudatosítanod magadban és megtapasztalni újra meg újra, hogy nem lesz semmi bajod.

Nagyon nagyon nehéz, ezzel én is tisztában vagyok, de meg lehet csinálni. nekem nagyon sokat javultak a rohamaim, mióta tudatosan foglalkozok a kérdéssel.

Kívülről pedig tényleg elég ijesztően nézünk ki...:) Én sápadt leszek, beszélni nem tudok és félórákat ülök pl a wc-n. Néha nagyon remegek is, az a legrosszabb.

2010. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: még csak annyit, hogy ha kerülöd ezeket a szituációkat akkor egyre több helyen fog előjönni és a végén szó szerint nem tudod elhagyni a lakást. Rokonommal ez van, úgyhogy sajnos tapasztalatból írom:(
2010. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, mitől van, sokan tömegben vannak rosszul, nekem tömegben spec még nem volt. Volt már sétálás közben, itthon, amikor épp ültem a gépnél és nem csináltam semmi említésre méltót, kint az udvaron, mikor a cicámmal játszottam, teázóban, amikor a legjobb barátnőmmel találkoztam stb. Szóval teljesen összevissza. Nem is volt semmi stresszesebb vagy megrázó dolog mostanában, ami kihozhatta volna.
2010. júl. 1. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!