Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova kerül az aki idegösszerop...

Hova kerül az aki idegösszeroppanást kap?

Figyelt kérdés

Ideggyógyaszatra vagy elmegyógyászatra? Mennyire súlyosan lehet összeomlani? Lehet pl ön vagy közveszélyes az aki idegösszeroppanást kap? Mi a különbség idegösszeOmlás és Roppanás között egyébként?


Szóval mit jelent ez pontosan és hogyan kezelik?



2018. dec. 21. 20:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%
A két szó ugyanaz, és ez nem orvosi szakkifejezés. Tudományosan talán akut krízisnek lehet nevezni. A pszichiátriára kerül. Elmegyógyászat nevű osztály nincs, az is a pszichiátria körébe tartozna, de ez nem elmebetegség. Az ideggyógyászat vagyis neurológia pedig a szervi elváltozásokkal foglalkozik, ez nem az. [link]
2018. dec. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor egy szóval pszichiátriára, de miért/ hogyan kezelik? Hogy néz ki valaki aki idegösszeomlást kapott? Rövid szavakban érdekelne.
2018. dec. 21. 20:26
 3/31 anonim ***** válasza:
73%
Az egyéni habitusától függ, hogy milyen lesz: tomboló vagy letargikus. Nyugtatókkal, súlyos esetben altatják. Aztán később kap egy pár órányi pszichoterápiás beszélgetést, esetleg művészetterápiát, ha az adott helyen elérhető.
2018. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Meddig szokás bent tartani( bent kezelni, ha érthető)?
2018. dec. 21. 20:46
 5/31 anonim ***** válasza:
19%
Nincs olyan, hogy idegösszeroppanás, mert az azonnali halált jelentene. Olyan van, hogy sokk, vagy letargia, vagy pánik, vagy katatónia, vagy dühkitörések, agresszivitás, stb.
2018. dec. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

nem létezik olyan, hogy idegösszeroppanás/idegösszeomlás, mint ahogy azt már előttem írták.

nem is tudom, mire gondolhatsz, sok lehetőség van.

pl. pánik, szorongásos roham, pszichózis, mánia

egyébként a súlyosságától függően pszichiátria kerül az illető. és ha mondjuk pszichózisa van akkor igen, lehet ön ill. közveszélyes

2018. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
25%
Hiába a lepontozás. Attól még nem létezik olyan kórkép, hogy idegösszeroppanás ;)
2018. dec. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Nem is azért pontoznak le. Hanem talán azért mert nem a Semmelweis egyetemen vagyunk, hogy pontot vonjanak le a ZH-ból, hanem a gyk-n. Számunkra a hétköznapokban van ez a fogalom, ha orvosilag nics is. Orvosilag olyan szó sincs szerintem, hogy hülye. Meredek lenne azt mondani, hogy akkor nincs is.


Egyébként tőlem mindenki zöldkezet kapott. Mostmár ennyivel okosabb vagyok, kész.

2018. dec. 22. 08:16
 9/31 anonim ***** válasza:
20%

választ kaptál a kérdésedre.

Ha bővebben szeretnél akkor fejtsd ki, milyen tüneteid vannak.

lehet, hogy a köznyelvben használják ezeket. De ha már felteszel róla egy kérdést legyél annyira igényes, hogy kicsit a dolgok mögé akarj látni. Főleg hogy benne van a kérdésedben, hogy “mit jelent ez pontosan”

2018. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm, éppen azt tettem. Csak leírtam, hogy szerintem azért pontozgatnak le valakiket mert azt gondolják nem tartozik elég szorosan a dologhoz, bár nem tudom.


Egyébként a tünetek: ingerültség, gorombaság(már ha tünetnek számít ha eddig nem volt), hirtelen üvöltés, kéz remegés, szájremegés, gyakori erős fáradtság, stb. Egyre gyakrabban.

2018. dec. 22. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!