Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz hogy magammal beszélek?

Rossz hogy magammal beszélek?

Figyelt kérdés
Szinte mindig kommentálni szoktam magamnak ezt-azt, nagyon sokat beszélgetek magammal. A legtöbbször észre se veszem, mintha reflexből jönne. Néha annyira belemerülök hogy már mutogatok, röhögcsélek is magamban. Vicceket is szoktam mondani magamnak, amire a többiek csak egy nagyot néznek hogy mi bajom van... Ez a dolog, szerintem csak arról szól hogy hangosan közvetítem magammal a gondolataimat. Olyat is szoktam ha egy nem kellemes gondolatot osztok meg magammal akkor konkrétan rászólok magamra hogy fogd be, meg ilyenek. Építő és romboló kritikákat is szoktam mondani. Szerintetek ez még normális? Páran már megnéztem hogy mi bajom van. Köszi

2018. dec. 25. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális
2018. dec. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valahol egy cikkben olvastam, hogy az intelligens emberek gyakran beszélnek magukba. De azt nem tudom, hogy a te eseted bele tartozik e :D Nekem már picit furának tűnik, hogy vicceket is mesélsz magadnak, meg, hogy nem csak akkor csinálsz ilyet, amikor egyedül vagy. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy amíg tisztában vagy ezzel (és azon aggódsz, hogy ez mennyire normális) addig egész normális lehetsz. De azt tanácsolnám, hogy szokj le erről (legalább amikor emberek közt vagy), mert esélyes, hogy emiatt dilisnek nézhetnek. Ha nem tudsz erről szokni, akkor lehet, hogy van egy kis baj.
2018. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam, de csak akkor, ha egyedül vagyok. Itthon mindig, utcán már ritkábban fordul elő, mert egyszer rossz időben, rossz helyen gondolkodtam hangosan, az picit kellemetlen volt. Munkahelyen és társaságban nem teszem. Mondjuk én nem tartom magam klasszikusan normálisnak, így az én véleményem nem sokat számít. De ha már a környezeted visszajelez, akkor érdemes némi önfegyelmet gyakorolni ez ügyben.
2018. dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:
Amíg nem a hangokkal beszélgetsz, addig nem beteges. De még akkor se az a baj, hogy beszélsz velük, hanem hogy hangosan válaszolnak :)
2018. dec. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!