Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudják viszonylag könnyen...

Hogy tudják viszonylag könnyen gondozni egyesek demens hozzátartozóikat?

Figyelt kérdés

Egy demensek ellátásáról szóló facebook csoportban olvasgatva állapítottam ezt meg. Soha semmikor nem haragszanak rá, bármit is tesz az ápolt. Persze tudom, hogy ez egy betegség, és nem ő tehet róla. De akkor se tudok elvonatkoztatni ettől. Vért izzadva gondozom, idegbajt kapok tőle, és bevallom, hogy gyűlölöm, ha más ezt nem is meri kimondani. ( Tudom egy anonim oldalon nem olyan nagy dolog) Tönkreteszi minden napomat már közel 3 éve. Előtte soha nem gondoltam, hogy ezt hozza ki belőlem, de nem tudok mit csinálni vele. Feladnám a legszívesebben, de nem tudom megtenni. Kezelhetetlen, konok, nem bírja felfogni a legegyszerűbb dolgokat sem, ha 100x magyarázom el, akkor sem. Otthonba sajnos nem tudjuk beadni,mert túl sokba kerülne.Az utóbbi pár hétben is sokat romlott az állapota. A tél miatt még rosszabb, mert benn nem tud mit csinálni, unatkozik, járkál, bóklászik a lakásban éjszaka is. Nappal meg délután 3-ig alszik.

Vizelettartási problémája is van, de egy pelenka kicseréléséért is órákig kell könyörögni neki. Fürdésre rávenni meg még nehezebb. Más hogy van ezzel, ha van ilyen hozzátartozója?



2019. jan. 2. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet, de nem családtag gondozza, hanem otthonban van. Mindenesetre sok függhet attól, hogy ki ő neked (pl. nem mindegy, hogy saját édesanyád vagy távolabbi rokon-e), meg hogy egyáltalán milyen állapotban van - és persze minden egyes beteg más, és változik is az állapota időről időre a folyamatos romláson belül is. Ja, és ismerek valakit, akinek volt egy otthon gondozott demens rokona - és hát nagyon nehezen bírták ők is. (Azóta meghalt.)

Biztosan nagyon nehéz nektek, de muszáj kitartani a gondozásban. Próbálj úgy tekinteni rá, mint egy gyerekre, aki nem tehet róla, hogy olyan, amilyen: ügyetlen, butácska, stb. Minél jobban szeretted régebben, annál könnyebb lehet, gondolom. Meg minél többen gondozzátok, annál jobban eloszlik a sok tennivaló is, meg a felelősség is.

2019. jan. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Inkább NE ÁPOLD! Oldjátok meg másképp, mert előbb-utóbb bekerülsz a bűnügyi hírekbe, mert "idegállapotba" kerülsz! Ilyen hozzáállással találjatok - nagyon komolyan írom - más megoldást! Én megértem, hogy nem lehet egyszerű, te is kikészültél, épp ezért oldd meg máshogy. Spórolj össze egy segítőre, aki ápolja akár pár órán át, addig is te pihensz.
2019. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj segítséget szerezni mellé! Megoldás lehet, ha el tudnád helyezni kórházba rehabilitációra. Legalább egy időre meg tudnál pihenni.
2019. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom hány éves vagy, de inkább később, mint soha... Sikerült rájönnöd, hogy a Facebook a képmutatás és az álszentség melegágya. Ahogy általában az élet is, annyi különbséggel, hogy a Facebookon, névvel, arccal még álszentebbek az emberek, mert amit ott vállalnak az már örökre visszakereshető marad, az elhangzott szavakat meg letagadhatják, illetve aki nem hallotta őket azt nehéz meggyőzni róla.


Én úgy gondolom van talán 1% olyan ember, aki tényleg birkatürelmű és tényleg őszintén, belülről van benne ez a "dobj vissza kenyérrel" mentalitás. Nem rákényszeríti magát, mert ez a társadalmi elvárás, vagy mert ennek szeretné mutatni magát. Hanem szívből jön neki. Nagyon kevés ilyen ember létezik.


Az összes többi két csoportra osztható. Aki szintén hozzád hasonlóan legszívesebben kinyírná, csak így próbál meg kompenzálni, hogy valóságtagadásba menekül.


A másik pedig anyagi haszonszerzés reményében fogait összeszorítva gondozza és számolgatja, hogy még ha 10 évet él is megéri utána örökölni egy 80 milliós villát meg egy nyaralót, mert annyit munkával sosem keresne meg ennyi idő alatt.


Ne legyenek hamis illúzióid, a társadalom sajnos ilyen...

2019. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem létezik olyan,aki "könnyen"gondozza, lehetetlen!idegileg és fizikailag is kimerítő a gondozás.Tudom,hogy elítélik a demens nyugtatóval kezelését,mert ez lerövidíti a beteg életét.De kérdem én,élet ez? Tönkrement a családunk az ápolásra,egymás után kerültünk idegorvoshoz,nyugtatókon élünk,hogy tudjunk aludni.be kell adni a kérvényt otthonba,úgyis kell várni fél-1évet,mire bekerül.Magadra kell gondolnod,amíg nem késő! Neki már úgyis mindegy (bocs,szerettem az anyámat,de ez az igazság)ő nem szenved ettől,de előtted még ott az élet,ne várd meg,hogy te kerülj kórházba. Válassz,Te vagy Ő,vagy mindketten áldozatok lesztek😭
2019. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondoltam,hogy lepontoztok. Megtudhatom,hogy aki lehúzott az töltött 8évet együtt egy demens beteggel? Elfogadom a véleményetek,csak kíváncsi vagyok, köszönöm,ha őszinte vagy🤗
2019. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
belinkelnéd ezt az emlitett facebook-csoportot? megnézném. Én is gondozom a demens anyukámat, hát eléggé nehéz, nagyon sok türelem kell.
2019. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es: kevés demens embernek van 80 milliós hagyatéka. Amit az örökösök akkor is megörökölnek, ha bedugják egy otthonba. Aki után meg 5-6 milliót örökölnek, annál jóval többe kerül a több évig tartó gondozás. Szóval itt az örökség nem szempont, nem azért csinálja senki a gondozást.
2019. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!