Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy legyen több motivációm...

Hogy legyen több motivációm az egyetemhez? Hullámvölgy?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, azt tanulok, amit szerettem volna, mégis demotiváltnak és ingerlékenynek érzem magam. Úgy érzem, életem végéig tanulni fogok (hosszú a képzés és még utána is ezer év), ám ez nem motivál, hanem inkább lehoz az egészről.:( Nem hiszem, hogy ott fogom hagyni, gondolom ez ilyen hullámvölgy, nektek volt hasonló? Titeket mi motivál?

2019. jan. 4. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Orvosira jársz? Csak mert említetted, hogy "még utána is ezer év". No nem mintha jelentősége lenne.

Amit tapasztalatból mondani tudok: nem szabad türelmetlennek lenni. Az fog jól kijönni ebből, aki nemcsak a végső, nagy célt látja maga előtt (mert az ugye messze van, és a "távolság" lehangolja az embert), hanem minden kicsi lépésnek örülni tud, ami a cél felé visz. Ilyen pedig elég sűrűn van azért. Még a legkisebb gyakorlati jegy is közelebb visz ahhoz, hogy kész szakember legyél.

2019. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond el magadnak -hogy mért éri meg neked az egyetemet elvégezni és mi lesz ha nem sikerül mi lesz ha sikerül döntsd el mi akarsz lenni háború van el kell végezni nincs olyan hogy nem megy nem akarom te egy olyan világban akarsz élni ahol nincs lehetetlen nem létezik tudod mit kell tenned ez a legfontossabb az életedben ez az első nem számitt ki mit mond hogy mi van most hogy mi nincs meg elfogod érni mert elakarod a te kezedbe van a döntés csináld meg a hányadtatás kötelező az életben de a szenvedést te választod meg tedd oda magad vagy menj sepregetni. Ezt akarod ?
2019. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ilyenek szoktak lenni a legtöbb embernek, még rövidebb, könnyebb szakon is
2019. jan. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok, csak most épp 4. Éves..

túl kell esni rajta sajnos. Én próbálom azt csinálni hogy azokat a tárgyakat amiket szeretek az elejére hagyni, azokat jól megtanulni, jó jegyre és a végén amit utálok abból valahogy összekaparni valamit..

Tudom hogy nehéz, én is legszivesebben egésznap csak sírnék és aludnék :D

2019. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat ment a zöld pacsi! Utolsó: tökletesen leírtad, én is ezt a taktikát alkalmazom :D
2019. jan. 10. 13:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Szárnyalj, szabadon, szabadszelleműen, keretek nékül... 😊🙂
2019. jan. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!