Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik antidepresszáns olyan...

Melyik antidepresszáns olyan hatású, hogy este bealtat?

Figyelt kérdés

Olvastam itt valahol, hogy a szertralin inkább stimulál felpörget, és van olyan gyógyszer ami este leszedál.

Mert akkor jelezném a dokimnak, hogy inkább olyat szednék.

Ez a felpörgött életmód amit a Stimuloton ad annyira nem jön be..

Jó persze annyira bekábulni sem akarok, mint a Cymbaltától.


2019. jan. 6. 05:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Próbáltál már szerek nélkül élni?
2019. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mirtazapin. Aludtam tőle, mint az állat.
2019. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mirzaten. Ugyanaz, mint a Mirtazapin.
2019. jan. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3, igen, Mirzaten néven (is) forgalmazzák, de magát a hatóanyagot mirtazapinnak hívják. :)

Ha jól tudom, triciklikus antidepresszáns.

2019. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Velaxin, Rexetin
2019. jan. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ahha akkor az a mirtazen vagy micsoda.

Gobdolom azert nem irta fel a pszicho doki nekem, mert SSRI parti eleinte.

Ha valtani akarunk szolok majd ezen szerrol neki.

Amugy meg legyszi azt valaszoljatok meg, hogy ez a Mirtazen nappal almositott, aluszekonyok voltatok tole? Vagy csak ejszaka,

2019. jan. 6. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért írják eleinte legtöbbször az SSRI-ket, mert ezek az egyik legkorszerűbbnek számító antidepresszánsok, és elvileg kevesebb mellékhatásuk van, mint a régebbieknek.

A mirtazapin jó, csak ez is már régebbi gyógyszer.

Eleinte nagyon sokat aludtam tőle, ha nem kellett sehova mennem, 15-16 órákat simán aludtam, ha pedig kellett, egész nap zombi voltam, de ne az én tapasztalatomból indulj ki, mert egy szörnyen hülye pszichiáter írta fel, és rögtön a 45 mg-t írta, holott a kezdőadagja 15 mg. Ráadásul nagyon vékony és fiatal is voltam, mikor szedni kezdtem, úgyhogy nem meglepô, hogy ez a mennyiség rohadtul kiütött. Viszont rövid időn belül orvost váltottam, és vele lecsökkentettük 30 mg-ra, de így is jókat aludtam. Amit sokan ennek a gyógyszernek a negatívumaként emlegetnek, az az, hogy szinte biztos, hogy felszedsz vele pár kilót.

De a kérdésedre válaszolva, előfordulhat, hogy eleinte nappal is álmos leszel tőle, viszont ez idővel átmegy, és nem fogsz többet aludni, mint ami normális lenne.


Ami még ezen kívül nekem bevált alvásra, az a Valdoxan (már egy ideje ezt szedem mirtazapin helyett), csak ehhez kitartás kell, mert sok embernek eleinte nem segít, sokan számolnak be arról, hogy mikor szedni kezdik, felébrednek tőle éjjelenként, nem tudnak visszaaludni, rosszul vannak, ilyenek. Velem is ez volt, kellett pár hét és rengeteg kitartás, de végül is beállt, és azóta rendben vagyok vele, és 10-ből kilencszer nagyszerűen alszom.

2019. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a kedves kommentet, jo lenne olyant talalni ami altat es nem porget.

A hizas ram nezve hatrany lenne mert 40 kg plusz van rajtam az alvaszavar kovetkezteben. Nappal csokival potoltam a kieso energiakat.

Koszi megegyszer!

2019. jan. 6. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mióta szeded, de az első 4-6 hétben ez előfordul.

Ha azonban a szer és a mennyisége is megfelelő, 1-2 hónap után pont, hogy "nullásnak" kéne lenni, se nem álmosít, se nem pörget.

2019. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Miagent irta fel a doktorno, ejszakara 10 mg.

Meglatjuk jobb lesz e az alvasom tole.

2019. jan. 22. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!