Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus- borderline...

Egy nárcisztikus- borderline kapcsolatban ki fog “nyerni”?

Figyelt kérdés
ki az aki nagyobb eséllyel szakít, csalja meg a másikat stb.
2019. jan. 6. 11:16
 1/8 anonim válasza:
49%

Szakítani egyik sem tud rendesen, a borderline már utálja akit szeret, de nem tud róla, szeretne szabadulni tudat alatt, ezért mindenféle direkt hibákat tesz.

A nárcisztikus ha szakítani akarna beállítaná a dolgokat a másik hibájára. Alig várja hogy hibát találjon, és úgy szakítson hogy tiszta legyen a kis lelke.


Ha mindkét fél tolerál, akkor igazából szeretik egymást nagyon. Akkor a külső behatást kellene megvizsgálni, van-e férj/feleség/szerető/anyós a háttérben aki irányít.


Mindenkinél előfordul a megcsalás. Nincs miértje, csak szeretet/sexhiány az oka. Van akinek csak a fenéksimogatás hiányzik elalvás előtt, mint pl nekem, de ettől még nem haragszom a páromra hogy nem csinálja :)

2019. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nárcisztikus "nyer", mert amíg a borderes idealizálja, rajong, tapad, addig működhet, de amint nem azt kapja a borderline-ból, ami neki kedvező lenne, ami táplálja, akkor eldobja. A nárcisztikus nem érez igazán, a borderline viszont igen, így ő jobban meg fogja szenvedni.
2019. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es. nekem azt mondta, az egyik rokonom aki pszichiáter, hogy a borderline se tud szeretni, csak kötődni. és hogy igazából mindkettő önző, csak a borderline érzékeny és hangulatingadozásai vannak, amik a nárcisztikusnak kevésbé
2019. jan. 6. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez egy ideális kapcsolat, tök jól összeillenek. Egyébként a bordi bukja az egészet ha gáz van, a nárci csak magát szereti.

Mondjuk ha a nárcit már többször baszták ki a közegéből, mert kiderült miféle - szóval vesztette már el a supply-ját, akkor azért igencsak be van szarva, és még a végén betegségtudata is lehet.


Na most ha ez összeállt, és teszem azt kreatív, intelligens emberekről beszélünk, nem bunkó városi parasztokról, akik szerint mindenről a ... szomszéd tehet, akkor szépen elmennek egyenként is, és kettecsként is terápiára, aztán 2 éven belül még happy end is lehet.


Önerőből nem lehet megoldani a helyzetet, próbáltam. Bár én nem vagyok nárci. Csak egy kicsit. :D

2019. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Nyer?? Egy ilyen kapcsolatban mindenki csak veszít. A borderlineosok rosszabbul jönnek ki belőle, mert ők tudnak szeretni, szerelmesek lenni, a narcisztikusak viszont csak önmagukat tudják értékelni.

Mitől lenne ideális kapcsolat az, hogy egy narcisztikus élősködik egy érzelmileg labilis személyen? Egy borderline valószínűleg öngyilkossági kísérlettel szállna ki egy ilyen kapcsolatból.

A terápia segíthet, de csak ha nem két súlyos esetről van szó. A narcisztikus személyiségzavart egyébként sokkal nehezebb gyógyítani, mert a nárciszoknak nincs betegségtudatuk és ők maguk nem szenvednek a saját helyzetüktől. A borderline jobban vágyik a gyógyulásra, mert az érzelmi ingadozás, az identitás hiánya teljesen kiégeti őket.


#3

Nevetséges általánosítani az összes borderlineost egy ilyen spektrumú betegségnél. Biztos vannak, akik nem képesek szeretni, de olyanok is, akik bármilyen önfeláldozást vállalnának a szeretteikért.

2019. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez a szarság anyád?
2019. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból, egy nárcisztikus mit érez, ha "szerelmes".
2019. máj. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt közeli nárcisz rokonom, és sosem láttam szerelmesnek, pedig mindig volt partnere. A partnereitől vagy anyagi hasznot akart (meg is szerezte), vagy arra kellett neki, hogy parádézhasson és dicsekedhessen a nála sokkal fiatalabbal.
2019. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!