Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy állásinterjún mennyire...

Egy állásinterjún mennyire ciki bevallani a mentális problémákat?

Figyelt kérdés

Nem szokványos állásinterjú lesz, hanem egy felvételi-interjú az egyik ellenzéki pártba (Momentum), csatlakozni szeretnék hozzájuk (nyilván, először csak szórólapozó önkéntes lennék vagy ilyesmi... stb.).


Borderline vagyok, pszichológushoz járok, gyógyszert szedek, voltam már kórházban öngyilkossági kísérlet miatt meg hasonlók. Nyilván, ha ez egy "normális" munkahely lenne, egy normális interjú, akkor ezeket nem mondanám el, viszont ebben az esetben úgy érzem, hogy segítségemre lehetnek a problémáim. Sőt, úgy alapjáraton szerintem sokkal különlegesebb látásmódot és időnként különlegesebb elhivatottságot hordoz magában az, hogy én borderline vagyok és, ha ezeket elhallgatom, akkor úgy érzem, hogy önmagamat nyomom el. Szeretném kihasználni az időnkénti vadságomat és egyediségemet, viszont, ha elhallgatok mindent, akkor valószínűleg nem kapok lehetőséget erre.


Plusz vannak olyan kérdések, amiket csak nagyon sok csavaros hazugsággal lehetne megválaszolni, ami nyilván egy állásinterjún nem lenne nehéz, de egy ilyen barátibb felvételizős beszélgetésnél szerintem igen.


18 vagyok.


2019. jan. 11. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen problémákkal semmi esélyed. Nem hiányzik a botrány senkinek.
2019. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

nekem igen lol

2019. jan. 11. 12:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vallod be is rájönnek, hogy valami nem oké.
2019. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Csak hátrányod lesz belőle! Ez a magánügyed. Nagyon sokan ráfaragtak a csuda nagy őszinteséggel...az első adandó bakidnál rádverik...
2019. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
A pártok cápákat és hiénákat várnak, nem a pszichiátrián toboroznak.
2019. jan. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nagy bajod lehet belőle, ha nem vallod be. Utána fognak járni, és ha utólag kiderül, megütheted a bokádat.
2019. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Ne izgulj, kérdező, a Momentum hozzád hasonló metálisan beteg emberek gyülekezete!
2019. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Tegyük fel szórólap osztogatónak felvesznek, de nem mondod meg hogy mentális betegséged van. Elkezdesz 'dolgozni', beszélgetsz a kollégákkal, és egy idő után ki fog derülni valami nincs rendben. Előbb utóbb utolér, onnantól kezdve nem engednek feljebb a létrán, ha látják valami nem oké veled. Vagy elmondod az elején mi a helyzet és lehet ennyi volt. Vagy, őszinte vagy inkább és jól elmagyarázod az interjún, hogy tünet mentesen élsz a betegséggel, tudod kezelni, jófej az interjúztató, egy esélyt ad és felvesznek. Viszont ha többen vagytok és választani kell, nálad van a hátrány.
2019. jan. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszélj magadról, a szokásaidről, személyiségedről, az életedről, ezekre úgyis rá fognak kérdezni ott, ez fogja őket érdekelni. És akkor biztos is lehetsz benne, hogy tényleg az megy át a buksi fejükbe, amit te közölni szerettél volna velük. A borderline-ról a legtöbb embernek vagy lövése sincs, mi az, vagy - ami mégrosszabb -, valami teljesen téves elképzelésük van róla. Abban az esetben pedig hiába magyarázod, hogy te milyen különleges, vadóc kiscsaj vagy, egy "manipulatív hisztis p*csának" fognak gondolni, vagy "elmebetegnek", vagy ki-ki amire éppen asszociál erről a szóról... Egyébként a pszichológussal mindenképp beszélj erről... Mármint hogy az egyediségedet és különlegességedet szeretnéd bizonygatni ezzel a diagnózissal. Ezzel még lesz dolgotok :-)
2019. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem interjútéma. De akár sikeres is lehetsz a politika, sajtókapcsolat stb. terén. Diana hercegné, József Attila is borderline volt, és sokan imádták őket, példaképnek tekintik, a borderline mentalitást csak a szeretteik kínlódták meg.
2019. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!