Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a Szendi Gábor szerintetek...

Ez a Szendi Gábor szerintetek hiteles? Úgy szidja az antidepresszánsokat, mintha valami heroin lenne.

Figyelt kérdés

Van az oldala , link: [link]


Tapasztalt valaki már egyáltalán ilyen halálos kimenetelű mellékhatásokat?

Nyilván egy Donalginba is bele lehet halni, sőt 3-4 szem paracetamolba is ha az egyén olyan .

Olvastam a "könyvét"is, sok emberrel beszélgettem.

Egyik legjobb barátom egy nagyon okos 5 diplomás pszichológus, megnyugtatott, hogy nem lehet belehalni azért egy antidepibe.

Én a barátomnak hiszek..

Amúgy meg egy 60 forintos Frontinon mi a pénzéhség?

Mert ha 2000 Ft lenne egy 100as doboz akkor azt mondom oke, le akar húzni a gyógyszermaffia. De ilyen olcsó pszichiátriai gyógyszerek ez vicc.

Egy antibiotikum sokkal drágább. Na abban van üzlet.

Szóval nem olyanok válaszára vagyok kiváncsi aki maga is olvasta a rémhíreket, vagy látott valakit, aki hallott valakit a témáról beszélgetni.


2019. jan. 12. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%

Èn hiszek neki ès valòban csak drog.

A gyengèken segit!

2019. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez nem az a Szendi Gábor és ez az oldal kamunak is tűnik(legalábbis ami a tartalmát illeti). Szedtem én is antidepit és köszönöm szépen jól vagyok. Decemberben lett csökkentve az adagom(10-rol 5 mg-ra) és még csak megvonásos tüneteim se voltak.
2019. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Középen van az igazság. Bele lehet halni az antidepi, nyugtató szedésbe, de főleg az elvonásba, de ez azért ritka. A nyugtatóban az az üzlet, hogy minden csip-csup szorongásra felírják az orvosok, és ha "csak" minden 5. ember szedi, akkor oszd el a Föld lakosságát öttel, és szorozd meg az eredményt 60 ft/fő/hónappal.
2019. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Én éppen a Párbajok nélkül című könyvét olvasom. Nekem nagyon tetszik, ahogy megközelíti a problémákat, számomra teljesen más nézőpontból ír róluk. Majd ha a végére értem, akkor megmondom, hogy hasznosnak bizonyult-e.


A gyógyszeripar három legnagyobb bevételi forrása az antidepresszánsok, a vérnyomáscsökkentők és a koleszterincsökkentők. Ezt a gyógyszervegyész-mérnöki képzésen is így tanítják. A profitot nem önmagában az határozza meg, hogy valami mennyibe kerül, hanem az előállítási költség és a bevétel közti különbség. Pl. a zsömlén sokkal nagyobb a haszonkulcs, mint a marhahúson, mert egy szarvasmarha felnevelése és levágása sokkal több pénz, mint búzát termeszteni.


Azt is tanultuk gyógyszervegyészmérnök szakon, hogy az antidepresszánsok hatásmechanizmusa minimum 50%-ban a placebó hatáson alapul. Emiatt számomra is aggályos, hogy olyan agyműködést befolyásoló szereket adagolnak embereknek, amiknek a tényleges biológiai alapú gyógyhatása csak félig-meddig bizonyított.


Összességében nem tudok eleget az antidepresszánsokról ahhoz, hogy mellettük vagy ellenük foglaljak állást, hiszen lehet, hogy valakinek tényleg segítenek, de vannak fenntartásaim. Depresszió esetén inkább a terápiát és a mozgást választanám, nagyon végső esetben volnék csak hajlandó ilyeneket szedni.

2019. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Egyszer egy mozgàssèrült otthonban tictaccot adtak gyogyszer helyett a betegnek ès attòl is jobban volt :)
2019. jan. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Én nem hiszek neki, szerintem szemfényvesztés az egész. Neki is ez egy jó üzlet, az emberek megveszik a könyveit, megveszik a jegyeket az előadásaira, stb... Halálos mellékhatásokról senkitől sem hallottam, enyhébbekről természetesen igen, de olyankor gyógyszerváltás szokott történni.
2019. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

En sem hiszek neki. Annal is inkabb, mert komoly betegsegem van, evek ota fokozodo tunetekkel.

A gyogyszeres kezeles majdnem teljesen helyre rakott. Mellette terapiara is jarok.

De az antidepresszans egyaltalan nem egy halalos kimenetelu orosz rulett, akarmennyire hajtogatjak.

2019. jan. 12. 19:06
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

A gyògyszerek drogok!

Ennyi!

A ki hisz benne azt gyògyìtja!

2019. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az antidepresszánstól olyan rosszul érzi magát az ember, hogy szenved, mint egy kutya! Én szedtem, és majd bele pusztultam. Rengeteg mellékhatása volt. Van akinek a szervezete megszokja a mérget, és elhiszi, hogy segít a gyógyszer. Amikor meg abba hagyja, olyan jól érzi magát a méreg nélkül, hogy elhiszi az gyógyította meg.
2019. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

4-es

És azt nem tanították, hogy ha létezik 3-nál több orvosság, márpedig több ezer létezik, akkor mindig lesz köztük első 3 is? Csak azért, mert valamiből a legtöbb megy, egyáltalán nem azért van, mert a gyíkemberek azt jelölték ki, hanem mert arra van a legtöbbeknek szüksége.

Szendire meg ráférne pár hónapig naponta egy igazi pánikroham, aztán akkor mindjárt másképp látná a dolgokat.

2019. jan. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!