Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációból/derealizá...

Deperszonalizációból/derealizációból van aki kigyógyult?

Figyelt kérdés
Hello. Van akinek sikerült már kigyógyulni ebből az átok sz@rásból és visszajöttek a képességei, ugyanolyan mint előtte? Most komolyan, tényleg bár tört volna el mindkét kezem vagy lenne valami más betegségem, de ebből már nagyon elegem van, már ha ebben szenvedek, mert még mindíg nem vagyok benne biztos. kb 10 hónapja kezdődött és olyan mintha egy lejtőn mennék lefelé tehát nem mint a pánikbetegség, hogy tart 10percig aztán elmulik minden a régi, hanem 10 hónapja ahogy elkezdődött egyre rosszabbodik és 1 percre sem jött vissza minden, lehetséges ez? Tarthat szünet nélkül ilyen sokáig? Legjobban a kognitív képességeim romlanak egyre jobban, bele értve gondolkodást,rövid és hosszú távú memória, beszélgetést, érzelmet, kreatív alkotást, új ötleteket, megitélést, látást, inteligenciát és stb stb sorolhatom mind azt ami nelkül nehezek a napjaim, de most sem jut eszembe. Kb úgy kell elképzelni, hogy van egy nap 6 gondolatom és azzal vagyok el egész nap, aztán másnap mindent előről kezdek, olvashatok bármit tanulhatok akármit vagy magamban megoldhatok fejben dolgokat másnap kezdhetek előről mindent, semmi nem marad meg. Néha nem tudom, hogy nevessek ezen vagy sirjak :D katasztrofa. Érzelmeim nincsnek, megszüntek, fél év alatt, talán ez az ami miatt nem érzem magam annyira rosszul, Pszihoterápiát szeretném elkezdeni amint lesz pénzem. Üdv 22 F

2019. jan. 16. 13:02
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nehezen hiszek a pszihiátriai gyógyszerekben. 1. mivel rengeteg ellentmondás terjeng róla mindenhol 2. már saját bőrömön tapasztaltam mikor egy orvos nyugtatót irt fel azzal a megjegyzéssel, hogy erre nem lehet rászokni, egyébként pont a szedés közben jelentkeztek a tüneteim zöme, így már érthető miért utasítom ennyire el őket?!
2019. jan. 17. 11:58
 12/14 anonim ***** válasza:

1. Nem terjed róluk ellentmondás, ha nem veszed figyelembe az összeesküvés elméletek terjesztőit, akik a homeopátiás placebóikat akarják neked eladni. A tudomány pontosan tudja, hogy egy forgalomban lévő gyógyszer milyen előnyökkel és milyen hátrányokkal rendelkezik.

2. A nyugtatókra rá lehet szokni, ezt mindenki tudja, gondolom az orvos hazudott, hogy megnyugtasson, vagy csak rövid időre írta fel neked. Szar orvosnál voltál.

3. Nem világos, hogy derealizációra miért szedtél nyugtatót? Az hangulatzavarokra, stresszkezelésre van kitalálva, az írásodban pedig megemlítetted, hogy nincsenek érzelmeid. Tehát nem a nyugatató miatt jelentek meg a tüneteid, hanem csak megjelentek alapból, miközben egy olyan gyógyszert szedtél, aminek semmi köze hozzájuk.

4. Ha tényleg memória, intelligencia, gondolkodásbeli problémáid vannak, akkor nem fogod megúszni a kezelést gyógyszerek nélkül.

Egyébként miben jelenik meg a derealizáció, deperszonalizáció nálad?

2019. jan. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem rövid időre írta fel, sőt..de abbahagytam 2 hónap után. Arra lett felirva, hogy már akkor is kezdődtek ehhez hasonló tünetek és kivizsgálások után nem találtak semmi így a stresszre fogták.


Abban ahogy fent is leirtam.

2019. jan. 17. 19:38
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem vagy munkaképtelen, és azért viszonylag normálisan tudod végezni a mindennapi dolgaid, plusz azért pihenni is tudsz, addig ne is válaszd a gyógyszereket. Mindenképp a pszichoterápiát kéne megpróbálni elsősorban.
2019. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!