Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációból/derealizá...

Deperszonalizációból/derealizációból van aki kigyógyult?

Figyelt kérdés
Hello. Van akinek sikerült már kigyógyulni ebből az átok sz@rásból és visszajöttek a képességei, ugyanolyan mint előtte? Most komolyan, tényleg bár tört volna el mindkét kezem vagy lenne valami más betegségem, de ebből már nagyon elegem van, már ha ebben szenvedek, mert még mindíg nem vagyok benne biztos. kb 10 hónapja kezdődött és olyan mintha egy lejtőn mennék lefelé tehát nem mint a pánikbetegség, hogy tart 10percig aztán elmulik minden a régi, hanem 10 hónapja ahogy elkezdődött egyre rosszabbodik és 1 percre sem jött vissza minden, lehetséges ez? Tarthat szünet nélkül ilyen sokáig? Legjobban a kognitív képességeim romlanak egyre jobban, bele értve gondolkodást,rövid és hosszú távú memória, beszélgetést, érzelmet, kreatív alkotást, új ötleteket, megitélést, látást, inteligenciát és stb stb sorolhatom mind azt ami nelkül nehezek a napjaim, de most sem jut eszembe. Kb úgy kell elképzelni, hogy van egy nap 6 gondolatom és azzal vagyok el egész nap, aztán másnap mindent előről kezdek, olvashatok bármit tanulhatok akármit vagy magamban megoldhatok fejben dolgokat másnap kezdhetek előről mindent, semmi nem marad meg. Néha nem tudom, hogy nevessek ezen vagy sirjak :D katasztrofa. Érzelmeim nincsnek, megszüntek, fél év alatt, talán ez az ami miatt nem érzem magam annyira rosszul, Pszihoterápiát szeretném elkezdeni amint lesz pénzem. Üdv 22 F

2019. jan. 16. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiához nem pénz kell, hanem akarat, hogy elmenj egy pszichiáterhez, és kérj segítséget. Különben ez a betegség elmúlik. Kezeléssel hamarább. De te ezek szerint ráérsz.
2019. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

????? Miazhogy nem kell hozza penz? Te hol elsz?


Kerdezo, nekem ez nem tunik dp-nek. Nekem volt, es egyaltalan nem ilyennek eltem meg. Halalfelelem, en-elidegenedes: pl ranezel a kezedre es mintha nem lenne a tied, furan erzekelsz vele meg ilyesmi. Olyan, mintha mindent csak almodnal, mintha a csaladtagjaid idegenek lennenek vagy nem is leteznenek. Mesz az utcan, es minden olyan furcsa, alomszeru. Ez a dp, a tied valami mas. De mitol alakult ki, tortent veled valami rossz?

2019. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én sem értem, hogy miről beszél az első, de egy magán pszihologushoz igen is pénz kell, senki sem dolgozik ingyen.


Igen, nekem is vannak ezek az elidegenedés dolgok, a helyek ahol napi szinten jártam, egyszer csak olyan mintha sosem jártam még ott, emberek is mintha idegenek lennének, meg saját magam is néha, viszont van pár tünet amit nem tudok hova tenni, ez az amit te is irtál, vagy lehet ez is a dp része, ebben kételkedem azért. Hogy történt-e? Mondhatnám, de ebben is azért kételkedem, hogy pszihés e vagy valami más, régebben voltak pánikrohamaim, viszont ez ami 10 hónapja kezdődött ez totál indokolatlanul, hozzá teszem fülzúgásom is van és fényérzékenységem is azóta, illetve a bal fülemben ha lehajolok érzem, hogy áramlik a vér, sok orvosnál jártam már, pont ez miatt is, először azthittem valamiféle vaszkulári demencia lehet, hogy nem kap elég vért az agyam, mert utalhatnak rá a tünetek, de kizártak mindent és így maradt ez. Mondjuk ez a fülzúgás meg fényérzékenység, rosszul látás meg a bal fülem...utalhat másra is.

2019. jan. 16. 18:55
 4/14 anonim ***** válasza:

Ne diagnosztizáld magad. Lehet, hogy teljesen más betegség.

Menj el pszichiáterhez, mesélj el neki mindent, ő lehet, hogy felismeri a gondot és ír rá gyógyszert. Ha lesz pénzed, akkor pedig kezd el a pszichoterápiát. Sokáig tart, amíg eléri a pszichoterápia a hatását, ezért kell elmenni pszichiáterhez is, mert a gyógyszerek 1-2 hét alatt javíthatnak az állapotodon.

2019. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Menj el pszichiaterhez, teszteltesd, hogy milyen betegseg pontosan, szedj gyogyszert.

Mindenbol ki lehet gyogyulni. De ha semmit nem teszel ellene, akkor csak rosszabb lesz idovel.

2019. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gyógyszert nem fogok szedni, nem hiányzik semmi féle AD, hogy aztán még egy lapáttal rátegyen a mellékhatások meg a gyógyszerfüggőség, meg hogy ne áljon fel 22 évesen. Csakis pszihoterapia jöhet szóba nálam.
2019. jan. 16. 23:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, mert ezzel a mentalitással éveket vesztesz a normális életből.

AD esetében nem leszel függő, mellékhatások is csak az első hetekben vannak, ha pedig erekciós gondokat tapasztalsz, akkor le kell cserélni a gyógyszer egy másikra.

2019. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyébként a pszichológus is gyógyszert fog ajánlani, ugyanis a kombinált terápia (gyógyszer + terápia) a leghatásosabb. Úgyhogy csak az időt húzod.
2019. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezeket saját talasztalatból mondjátok vagy csak az orvos szavait idézitek vagy a könyvből?
2019. jan. 17. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a konszenzus. Mire egy gyógyszer forgalomba kerül, akár 20-30 évig is tesztelési fázisban lehet.

Egyébként nagyon súlyos kognitiv tüneteket soroltál fel, tényleg azt gondolod, hogy ezek kezelése gyógyszer nélkül is hatékony lesz?

2019. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!