Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, hogy ez skizofrenia,...

Félek, hogy ez skizofrenia, vagy skizoaffektív zavar?

Figyelt kérdés
Mostanában àllandóan agyalok ,hogy mit gondolnak rólam,meg bizonyítani akarok az embereknek és egy traumat se tudok feldolgozni ami kiskoromba történt . Àllandoan jönnek a gondolatok,hogy biztos kirohognek,rólam beszélnek . Olyan mintha egy másik énem mondanà meg ,hogy mit erezzek. Vannak tunetmentes időszakok,de kevés. Tudom,hogy ezek hülyeségek ,de egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből. Meg állandóan az van bennem,hogy ahol lakom,mindenki tudja meg,hogy hogyan élek még miket csinalak,hol dolgozom. Különlegesnek érzem magam . Szeretek egyedül lenni,de mikor emberek közé megyek,van,hogy szorongok,meg zavarba vagyok. Egyik énem erős meg ki ,ha én nem,a másik meg fél a jövőtől és gyenge kedves.Mindig az egyik szabályozza a másikat ,hogy ez meg az nem jó . Pl mikor beszélek ,írok vagy cselekszem valamit. Van mikor a jó énem szól a rossznak,hogy ne legyél ilyen és fordítva. Mintha esne szét a szemelyisegem. Amúgy bipolàris zavarral kezelnek és egész jól bevált a gyógyszer amit szedek,de ezek a gondolatok teljesen belevisznek a depis fázisba. Írna valaki aki benne van hasonloba ,hogy skizofrenia lehet? Vagy skizoaffektív zavar? Tapasztalatok érdekelnek ,vagy olyan akinek esetleg a hozzátartozója ilyen. Sokat olvastam ezek után de nem tudom eldönteni.
2019. jan. 17. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Inkább valamiféle túlérzékenység, biztos sokat bántottak a múltban.
2019. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!