Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki aki bipoláris...

Van valaki aki bipoláris zavarban vagy skizoaffektív zavarban szenved és leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdődött, mikor jutott arra a pontra hogy orvosi segítségre szorul, hogyan érzi magát mániás illetve depresszív állapotában. Családi életet, párkapcsolatot hogy befolyásolja stb.

2018. júl. 31. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam gyerekkori trauma váltotta ki. A legutóbbi szakításom volt az utolsó csepp, végleg összeborultam. Három hétig nem ettem, évek óta nem alszom jól, telenyomtam magam frontinnal. A depressziós állapot nálam többször van jelen, olyankor zokogógörcsöket kapok, nem beszélek, csak fekszek és bámulok ki a fejemből, vagdostam is magam egy ideig. Felhangolt állapotban hisztérika vagyok és dührohamaim vannak, ok nélkül üvöltözök, kiakadok a semmin is. Bár ezt nálam a szorongás is kihozza.

Családra hatással van, nem bírnak mit kezdeni velem, a hangulatingadozásaim kikészítik őket. Bánt, hogy nem tudok tenni ellene és folyton bántom őket, pedig nem szeretném. A kapcsolatban úgy szintén, az előző párom ebből sokalt be. Ekkor jöttem rá végleg, hogy baj van, segítség kell. Ja, és alvászavarom is van.

Jelenleg tiapridalt szedek hangulatstabilizátornak, illetve lamolepet.

Te hogy vagy, kérdező?

2018. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én jól. De a barátom.. Illetve exem nem. Ezért is szakított velem. Féltett önmagától. Csak én meg nem tudok belenyugodni. Ő még azt se ismeri el hogy segitségre szorul.
2018. aug. 2. 12:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Jelen 🙋‍♀️

...hmmm... Az én életemet annyira nem befolyásolja. A szorongás ennél sokkal rosszabb 😬

Barátom nincs, még nem találtam meg azt akivel leélném az életem...

Az egyetem is jól megy, barátai kapcsolataim is rendben vannak.

Ne adjátok fel! Voltam már a zárton is, megjártam a mélységeket, de kilehet belőle jönni!

2021. ápr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!