Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen problémákon tud egy...

Milyen problémákon tud egy pszichológus is segíteni, és mi az amihez pszichoterapeuta kell?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van olyan pszichoterapeuta, aki pszichológus. Úgy értem a kérdést, hogy miben tud segíteni egy terápeutai végzettséggel nem rendelkező pszichológus, és mi az, ami neki kívül esik a hatáskörén?

2019. febr. 15. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

A pszichológus segít abban, hogy hogyan dönts bizonyos problémák leküzdésében, megoldásában. Ez beszélgetős terápia ami általában 45 perc vagy 1 óra.

Én pszichiáterhez járok és sok gyógyszerrel kísérleteztek már rajtam de mindig meg volt a pszichiátriai problémám és akkor mondta az orvos, hogy menjek el pszichoterápiára. Oda be is kell feküdni. Amúgy nem mentem el pszichoterápiára tehát nem tudom, hogy ott mit csinálnak.

2019. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A pszichoterapeuta gyógyító módszereket alkalmaz, amelyek nagyon sokfélék lehetnek.

Megnézheted a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis

című sorozatokat

2019. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%
A nem terapeuta pszichológus lényegében csak tanácsokat tud adni. Ez nem „beszélgetős terápia”, hanem csak beszélgetés.
2019. febr. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!