Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rexetin nevű gyógyszerre...

A Rexetin nevű gyógyszerre ráittam alkoholt több alkalommal is de azt írja a betegtájékoztató, hogy ha alkoholt fogyasztok rá akkor rosszabb állapotba kerülök. Ezek után szedjem-e a Rexetint?

Figyelt kérdés

1mg Xanaxot kell szednem napi 3×, Neurotop napi 2×, Rexetin napi 2×, 50mg Betaloc 1/2 napi1×, Huma-Pronol napi 3×, Panangin napi 3×.

A PROBLÉMA AZ, HOGY EGYRE TÖBB XANAXOT KELL SZEDNEM, HOGY NE LEGYEK PÁNIK BETEG ÉS HA NEM SZEDEK BE EGY NAP KB 6-7 MG-OT ÖSSZESEN (NEM EGYSZERRE CSAK EGY NAP ALATT, EGYSZERRE ALKALOMKÉNT KB 2-2,5MG AMI SEGÍT) AKKOR RÁM JÖN A PARANOIA ÉS HÁNYINGER + EMÉSZTÉSI ZAVAR. AMÚGY DOLGOZNOM IS KELL. 29 ÉVES VAGYOK. A BAJ MÉG AZ, HOGY ÍGY IDŐ ELŐTT EL FOG FOGYNI A XANAX !! AZ ORVOSNAK MONDTAM DE HIÁBA. SZEDJEM-E A REXETINT ITAL MELLŐZÉSÉVEL VAGY MÁR KÉSŐ MERT MÁR AZ OKOZ PARANOIÁT ?



#nyugtató #pánikbetegség #szociális fóbia #pszichiátriai betegség #ALKOHOL + REXETIN #GYÓGYSZER FÜGGŐSÉG #ALKOHOL PROBLÉMA (DEPENDENCIA) #EGYÉB GYÓGYSZEREK #ANTISZOCIÁLIS BETEGSÉG
2019. febr. 15. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Azért van paranoiád, hányingered, mert már hozzászokott a szervezeted a nyugtatóhoz. Ezt nevezik tolerancia elvonásnak. Nézz utána a nyugtató függőség, elvonás témának.
2019. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne igyál
2019. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben nem iszom többet de ha továbbra is szedem a Rexetint jobb lesz vagy már késő mert ráittam ?
2019. febr. 16. 05:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Amúgy hányingerem inkább csak a munka helyemen szokott lenni meg fejfájás + (paranoia).

Itthon inkább csak a pánik.

2019. febr. 16. 05:29
 5/10 A kérdező kommentje:
Olyan emberek válaszát várom aki ebben jártas.
2019. febr. 16. 05:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia en is paroxetin hatoanyagu antidepit szedek 20 mg. Elore szedtem fel evet majd elhagytam orvos utasitasara mert teljesen jol voltam. Sajnos jottek kisebb nagyobb traumak es negy honap kihagyas utan ujra visszaestem es most harmadik honapja hogy ujra szedem ugyanazt a gyogyszert. Most is 20 mg-t. En is szedtem xanaxot melle de csak az elejen harom hetig majd lassan elhagytam. Nekem segitett az antidepresszans eloszor is es most is bar most masodik szedesnel kesobb fejtette ki a hatasat kellett egy honap. Az elso szedesnel eleg volt ket het. Mennyi ideje szeded es mekkora adagot? En azt mondom hpgy teljesen keruld az alkoholt en ezt tettem pedig gyogyszerezes elott en is megittam. Lekell lassan szoknod a xanaxrol eros akarattal es kitartassal az is sikerulni fog. Eleg onmagaban az antidepi ebbe a paroxetinbe benne van mar a szorongasoldo is. Sok szerencset es gyogyulast kivanok!
2019. febr. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

2018 július eleje óta szedem a Rexetint Xanaxszal. Eleinte rossz volt mert a Rivotrilról kellett lejönnöm amit 2 évig szedtem de a Xanax és a Rexetin segített az Rivó elvonásának leküzdésében. Utána sokkal jobb volt de a munkahelyemen nem jöttem ki pár kollégával aztán itthon a Xanaxból többet vettem be és volt, hogy ittam is. Nem ittam gyakran de amikor ittam akkor nagyon sokat.

2015 év végétől szedtem még Xanaxot Rexivel akkor sokkal erősebb volt a hatása pedig akkor csak 0,5mg Xanaxot szedtem mellé és napi egy 20mg Rexet. Most 1mg Xanax + 2-szer 20mg Rex.

2019. febr. 16. 05:54
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy az alkohol iránti sóvárgás ellen szedek Neurotoppot napi 2× 200mg-ot. Már volt rá példa tavaly, hogy azt mondta az orvos, hogy ha megint lesz alkohol fogyasztás akkor nem lesz gyógyszer felírás.

Persze most másik pszichiáterhez járok nem tudom, hogy mondjam-e neki az alkohol problémát mert azon hezitálok, hogy hátha ír fel valami gyógyszert rá vagy a Neurotoppon növelne de félek, hogy azt mondja, hogy többet nem ír fel gyógyszert de akkor viszont a hirtelen gyógyszer megvonástól félek, hogy bekattanok és delíriumba esek.


Amúgy ő is tud arról, hogy régen rengeteget ittam gyógyszerre e miatt kezeltek is az osztályon.

2019. febr. 16. 06:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Offolok most, de írtad, hogy félsz a xanaxtól. Én lassan 25 éve szedem, elején 3x2 db 0í50mg-osat, aztán kb. 7 éve már csak reggel 1, délben 1 este 2 db 0,50 mg-osat.

Arra sem lehet inni egyébként. Hányingerre próbáld ki, nekem nagyon jól bevált, hogy egy kanálhegynyi őrölt gyömbért lenyelsz egy kis szénsavas vízzel vagy üdítővel.

Szédülésre meg a legolcsóbb, Egis B6 vitaminból kettő, és 10-15 perc múlva rendbe jössz. Hiába mondják a patikában, hogy van ilyen meg olyan, ez a jó B6 vitamin.

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak az egyéb tüneteidre próbáltam valami hasznosat írni.

2019. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb lesz. Szedd rendszeresen ahogy kell, attól hogy párszor kicsit ráiittál még fog hatni a gyógyszer. Lényeg hogy szedd, ezeknek amúgy kell 3 hét legalább hogy beálljon a hatásuk, szóval türelem és sok sikert!
2019. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!