Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan viselkedjek egy mániás...

Hogyan viselkedjek egy mániás depressziós emberrel?

Figyelt kérdés

A barátom mániás depresszióban szenved. Nem megy vele orvoshoz, nem kezelik. Azt nem tudom, hogy hogyan kellene viselkednem vele? Vannak napok, amikor semmit nem csinál, csak fekszik a sötétben (és persze megvannak az ellenétes napok is). Én meg attól szenvedek, hogy nem tudok vele mit csinálni.

Hogyan segítsek neki? Legyek vele "gyógypedes" és elnéző, sajnáljam és "értsem meg", hogy neki mennyire rossz, vagy hagyjam magára olyankor, vagy próbáljam "felrázni" programokkal, ezzel-azzal...(már ha vevő rá olyankor). Mit csináljak, hogy viselkedjek vele??


2008. nov. 9. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg felrázni, de ne minden áron.

Ha megoldható, vidd el orvoshoz (személyesen). Ez lenne a legfontosabb.

De megpróbálhatod egy orvossal összehozni az Interneten is.

2008. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mániás, depresszios ember az beteg, ez orvos nélkül nagyon nehezn fog menni, tényleg beszélj vele, hogy elkiséred orvoshoz, söt ott leszel vele , probáld megmagyarázni neki jobb lesz neki ha orvosi segitséget kér, te nem fogsz neki sokat segiteni, föleg ha eddig sem tudtál !
2008. nov. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az a betegség forma amikor nincsen betegségtudata a betegnek. Így nagyon nehezen tudod akár orvoshoz is elvinni. hogy te magad hogyan viselkedj vele? Nehéz dolog. Ha nem tudsz segíteni sehogyan úgy mint egy beteggel. Gondoskodj róla és ha nehezen viselhető próbálj meg hatni rá. Ha nem áll érdekében ,hogy orvoshoz menjen nem fog. Anyósom is ilyen betegé és ő csak akkor megy orvoshoz amikor tudja ,hogy 3 hét múlva jön az OOSZI, vagyis a rokkantsági felülvizsgálat. Akkor elmegy minden orvoshoz akihez kell felíratja a gyógyszereit és szedi kb 2 hétig. Egyébként ő köszöni szépen nagyon jól van és nem beteg.

Mi a férjemmel amennyire lehet a gyerekeink érdekében kerüljük vele az érintkezést. Ugyanis nem lehet megbízni benne, így hiába ő az itteni nagymama nem bízzuk rá a gyerekeinket egyetlen órára sem. Csak felügyelettel lehet a gyerekkel. Az ő állapota már ilyen rossz.

2008. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlo problemam van, bar a mi esetunkben en vagyok a beteg. Az, hogy tudja magarol, hogy manias depresszios, arra enged kovetkeztetni, hogy valamikor jart orvoshoz, es valoszinuleg gyogyszeres kezeles alatt is allt (jo lenne kideriteni, hogy ezt miert hagyta abba - jol belott gyogyszeradaggal "teljes eletet" lehet elni). Ezzel en is igy voltam, mikor jol ereztem magam, es ugy gondoltam, hogy most igen, talpra allok, akkor elhagytam a gyogyszereket. Az akkori parom nagyon sokat segitett, probalj meg te is megerto lenni, DE semmikeppen nem "gyogypedes". Attol, hogy valaki manias depresszios, nem lesz teljesen hulye, erezni fogja a legkisebb sajnalatot vagy megvetest is, sot, magaban ezerszeresre nagyitja, ha epp a hullamvolgy aljan van. Ne sajnald, kerdezd meg, hogy mitol erzi epp rosszul magat (ha egy ido utan mar meg tud nevezni akarmit okkent, akar aprosagot - hidd el, az mar jo jel), probalj rajta valtoztatni, aztan ha nem hajlando normalis kommunkaciora, biztositsd, hogy te itt vagy neki, amig elrendezi magaban ezt a dolgot.

Az, hogy elnezo legyel vele ilyen esetekben, tenyleg nagyon fontos. Ha tenyleg szereted, es o is szeret teged, tulajdonkeppen ket valasztasotok van: vagy alkalmazkodsz ahhoz, hogy folyamatosan valtakozik a ket polus kozott (neha evekig is eltarthat egy szakasz, neha pedig perceken belul valtakozhat a hangulata), vagy - ha vagytok olyan viszonyban, es ha szeretitek egymast, miert ne lennetek - rendkivul tapintatosan megbeszelhetned vele, hogy miert nem megy el orvoshoz, es szed gyogyszereket ujra (valoszinuleg eloszor nem fog neki tetszeni az otlet, ha rossz idoszakaban kapod el, ellenkezhet, megsertodhet, ha pedig teljesen jol van, meg lesz rola gyozodve, hogy neki semmi baja).


Remelem segitettem valamennyit :)

~mano

2008. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!