Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami mentális problémám?

Lehet valami mentális problémám?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy múlt vasárnap megvágtam magam szándékosan. Sose csináltam ilyet még, hirtelen felindulásból tettem. Semmi baj nincs az életemben, jó a kapcsolatom a szüleimmel, barátaimmal, stb. Akkor vasárnap történt valami és ki akartam fejezni, hogy ez mennyire váj nekem. Vettem a körömvágó ollót és párszor végighúztam a kezemen. Nem akartam meghalni vagy ilyesmi, meg sem fordult a fejemben, mert annyira nagy baj nem történt, csak azt szerettem volna hogy vmilyen nyoma legyen az ügynek. (amúgy utána pár másodpercre kiderült, hogy nincs is gond, szóval elsiettem egy kicsit. :S)

A lényeg, hogy most szombaton lehet hogy a múltkorinál is nagyobb baj fog történni (nem szeretném leírni hogy miről van szó, mert ki fogotok nevetni és azt fogjátok mondani, hogy nem vagyok normális, de nekem ez akkor is fontos). Félek hogy rosszul fogom kezelni a helyzetet és megint megvágom magam. Mit találhatnék ki ha rosszul alakulnak a dolgok? Sajnos van rá esély (kb. 50%). Mivel fejezzem ki hogy nekem ez fáj? Tudom hogy butaság...

Köszi mindnekinek a választ.

(20/L vagyok, ha ez számít valamit)


2010. júl. 1. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem figyelemfelkeltésnek szántad. Találj ki valami mást, amitől "érdekes" leszel.
2010. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem hinném. Mivel senkinek sem mondtam el, leragasztottam sebtapasszal és azt mondtam hogy egy csípés. Ha fel akartam volna hívni magammal a figyelmet, akkor úgy hagyom hogy mindneki lássa. De még a legjobb barátnőmnek és a szülimnek sem mondtam el...

Hidd el, hogy jó az életem, nincs semmi problémám semmilyen téren és nem vagyok unalmas. Hülye ötlet volt, tudom, csak félem hogy újra megteszem.

2010. júl. 1. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy egyáltalán eszedbe jutott, mint bajmegoldó, már a betegség első jele. Te nagykorú vagy, tehát elmehetsz magad pszichiáterhez. Nem kell róla tudnia senkinek sem. Nem kell hozzá beutaló sem. Csak felhívod a rendelőben a pszichiátriát, és kérsz időpontot vizsgálatra. A telefonba sem kell mást mondanod. Amikor bemész majd a dokihoz, nyugodtan mondd el neki a legteljesebb igazságot, ahogy érzed. A bajod mostanság kezdődött, hamar el lett kapva. Kis antidepivel, ahogy jött elmulik. Ne hagyd ki, mert később csak rosszabb lesz. Ha már itt is megírtad, és ráadásul a jó rovatban is tetted, akkor magad is tudod, hogy ez nem normális dolog. Tehát orvost neki.
2010. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz róla:

[link]

vagy

[link]


Orvoshoz kell menni, mert nem veszélytelen "játék" ez. Sokféle oka lehet, így szakembert kell megkérdezni.

2010. júl. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi bajom. :D 4-0 te jó ég :D
2010. júl. 3. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!