Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok tenni, ha a magánpsz...

Mit tudok tenni, ha a magánpszichiáter állami kezelésként tüntette fel az OEP rendszerében a terápiám és az adott gyógyszerek adatait?

Figyelt kérdés

Jártam pszichiáterhez magánrendelésre. Az aktuálisan szedett gyógyszereket mindig ő adta a rendelője kulcsos szekrényéből, nem vényt adott. Az árát belekalkulálta az alkalmak árába.


Lekérdeztem a betegéletutamat az ügyfélkapu OEP rendszerében, és láttam, hogy több bejegyzés is van, miszerint az adott város Pszichiátriai Klinikáján voltam kezelve, és xy úti patikában váltottam ki a gyógyszereket.

Miközben mindig a magánrendelésére jártam, azt fizettem, sosem a Klinikai állami rendelésén fogadott, és a gyógyszereket sem patikából szereztem be.


Tartok attól, hogy ezeket az adatokat más szakorvos is láthatja, hiába tiltottam le a hozzáférést az ügyfélkapun. A kezelő pszichiáterrel jövő héten fogok beszélni erről.


Addig az lenne a kérdésem, hogy ezeket a tavalyi adatokat ki lehet törölni a rendszerből? Vagy mindenféleképpen eljárást kell indítanom? (Hiszen direkt ezért mentem magánrendelésre egy ilyen kényes témával kapcsolatban, hogy ne legyen elektronikus rendszerben nyoma.)


2019. márc. 1. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
lehet ennek ez a menete, hogy be kell jegyeztetni, hogy miket szedtél
2019. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%

Olyan nincs, hogy "ne legyen nyoma", erre kötelezik az orvosokat!

A "más szakorvosok" esetében az fontos, hogy láthassák, milyen panaszokkal kezeltek és milyen gyógyszereket kaptál.

Ennek éppen az a célja, hogy ne legyen egy beteg több orvostól összevissza kezelve, mert ebböl igen komoly problémák,a legrosszabb esetben haláleset vagy életfogytiglani egészségkárosodás lehetne.

Az ügyfélkaput meg hiába tiltod le, az orvosok ettöl még meg tudják nézni, ugyanis erre lett kitalálva!

2019. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De most itt magánrendelésről írtam. Semelyik más jellegű magánrendelésem nem látszik a rendszerben, csak ez, miközben nem oep-támogatottan vettem igénybe a kezelést, hanem magánrendelés keretein belül, amiért fizettem.


Utánaolvastam, és ha letiltom a beteg előzményeimet, más szakorvos nem láthatja. PL. ha szemészhez megyek, minek nézné meg a pszichiátriai előzményeimet.


A kérdést leginkább azért írtam ki, hátha valakinek van biztos információja arról, hogy ez a rendszer mennyire átjárható? például egy üzemorvos meg tudja nézni az orvosi előzményeimet a beleegyezésem nélkül?


Kissé kavar van a fejemben erről, és nem találtam tiszta leírást, hogy ki mikor mit láthat a rendszerben, és lehet e abból törölni, ha szerintem nem helytálló.

2019. márc. 1. 14:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Elég rosszul tudjátok. A magánrendeléseknek saját ANTSZ azonosítójuk van és ezzel kerülnek fel az adatok az EESZT-be. A magánrendeléseknek ez év novemberéig kell csatlakozni a rendszerhez.

Az EESZT-be feltöltött adatokkal a BETEG TELJES KÖRŰEN RENDELKEZIK! Megtagadhatja a feltöltést, korlátozhatja a hozzáférést és kérheti az adatok törlését is! A kényes (pl mint ebben az esetben a pszichiátriai) adatok a rendszerbe is korlátozott hozzáféréssel kerülnek fel. Nem látja minden orvos. Pont ezt nehezményezték sokan a szakmában, hogy hiába van a rendszer, ha nem látszik a teljes betegéletút.

Az üzemorvos csak a publikus adatokat látja, ami le van tiltva ott vagy csak annyit lát, hogy volt egy ilyen megjelenés vagy még azt sem (beállítás kérdése).

Minden egyes lekérést logol a rendszer. Utána visszakereshető, hogy melyik orvos azonosítójával fértek hozzá és konkrétan mihez.

2019. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!