Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem azt néha, hogy...

Miért érzem azt néha, hogy hamarosan meg fogok halni? Például egy balesetben, vagy hirtelen betegségben

Figyelt kérdés

Nem gyakran, de néha rámtör ez az érzés, nem szorongok meg semmi, csak furcsa gondolat, ami előjön. Alapjába véve vigyázok magamra mindig, de olyan könnyen elveszítheti az ember az életét... Például a buszmegállóba ahol állok belerohan egy autó és agyoncsap, vagy valami... Vagy Budapesten a régi romos társasházak tetőiről felháborító, de nagyobb szélben kődarabok potyognak le, volt olyan, hogy egy tenyér méretű kő egy viharban a lábam előtt landolt... Rengeteg szörnyűség történik manapság sajnos, és nem akarok egy ilyen eseteknek az áldozata lenni. Van itt olyan aki régóta érez ilyeneket, de semmi baja?

Arról nem is beszélve hogy gyakran előre látok dolgokat, pl ha kaját rendelünk, többször mondtam már hogy na most érkezik meg, és 2-3 mp múlva csöngetett is a futár, emiatt kicsit félek is magamtól, nehogy beigazolódjon ez is... Sokszor van az is, hogy történik valani hirtelen, és utólag jövök rá, hogy amúgy én ezt előre éreztem, de nem foglalkoztam vele, mert mire megemészthettem a gondolatot / érzést, már meg is történt. Amiket elmeséltem azok igazak, de ne higyjétek azt, hogy hiszek bármi ilyesmiben, nem vagyok se babonás se semmi buta humbugban nem hiszek. Ezek szimplán tények! Lehet, hogy azért érzem néha ezt, mert szeretek élni és sokáig akarok még? 27/F


2019. márc. 4. 04:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ezzel, mindig van bennem egyfajta megfoghatatlan félelem és minden nap eszembe jut: "nem tudhatom, melyik nap ér véget", "mennyi van még hátra". Túlságosan félek a haláltól.
2019. márc. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenkiben szokott lenni ez az érzés, amíg nem vagyunk halhatatlanok lesz is.
2019. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Halálfélelem. Vagy csak te is sokszor lattad a Végső állomást XD
2019. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!