Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én autista vagyok szerintetek?

Én autista vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok. Nincsenek barátaim, és soha nem is voltak igazi barátaim. Barátnőm sosem volt soha. Csendes visszahúzódó személyiségem van.

Amikor beszélek valakivel, vagy valaki beszél hozzám akkor mindig a szemembe nézek. Ha jól tudom az az egyik tünete az autizmusnak hogy nem néz valaki a másik szemembe, de nálam ilyen nincs.

A kienezetemen nem látszik semmi, hogy valami bajom lenne. Magas és vékony, de valamennyire sportos alkatom van.

Lehet hogy autista vagyok, és azért nem megy az ismerkedés? :(


2019. márc. 7. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy autista, inkább hihetetlen önbizalom hiányos.

Valószínü jön hozzá még egy csendes személyiség is, elöfordulhat egy mérgezö szülö aki akár csendes terrorral is vissza fogja a gyerekét.


Unokatestvéremnek van egy kb 18 éves fia. Kicsi korától kezdve egyke gyerekként volt kezelve. A szülök tisztességre nevelés címen, iszonyat fegyelmet tartanak, na nem hangosan, hanem halkan. Mikor átmegyek hozzájuk és leülünk beszélgetni és kérdezek a fiutól valamit akkor szinte mindig a szülök válaszolnak helyette. A gyerek már nyitná a száját, látszik rajta, hogy okos értelmes, de a szülö mindig válaszol helyette. Ennek a fiunak sincsenek barátai, szerintem a szülei eröteljesen azt sugalták, hogy nincsen neki rá szüksége.

2019. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szociális izoláció az autizmusnak csak egy vékony szelete, ettől még nem vagy az. Egyszerűen introvertált vagy, vagy nehezen ismerkedsz, vagy valamilyen más betegséged van pl. szociálfóbia, de ocd-nek is lehetnek ilyen tünetei. Autista egészen biztosan nem vagy.
2019. márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
Nem vagy autista.
2019. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírsz, abból nem derül ki, hogy az vagy-e vagy sem, így itt nem fogsz megnyugtató választ kapni.


Sok autista tart szemkontaktust, van, aki pl. túl intenzíven.


Ez egy gyerekkortól meglevő idegrendszeri fejlődésbeli különbség - sok tünet együttállásához van szükség arra, hogy ki lehessen jelenteni, hogy az vagy-e vagy sem. Amit leírsz, túl kevés információt ad.


Itt van egy magyarra lefordított teszt, ez szolgálhat némiképp támpontul, persze diagnózissal önmagában nyilván nem:


[link]

2019. márc. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!