Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen esetben mit tudok...

Ilyen esetben mit tudok tenni? A betegjogi képvileső tud segíteni?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm öngyilkossági kísérlete után megismerkedett egy ottani ápolóval. Később bekerült a pszichiátriára, majd mikor onnan kiengedték találkozott azzal az ápolóval aki egy napos ismeredség után szexuálisan kihasználta a lelki beteg barátnőmet akinek az volt az első alkalma. Hozzáteszem hogy az a férfi tudta hogy mentálisan beteg. Ezután megkérte őt hogy ne mondja el senkinek...

Borzasztóan érzem magam, mit tehetnék? Biztosan lehet ezt jelenteni valahol...nem akarom hogy másokkal is ezt tegye az az ember!

Kérlek aki egy kicsit is ért hozzá segítsen.

Őszintén köszönöm.



2019. márc. 25. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
a lánynak kéne feljelentést tennie nemi erőszak miatt
2019. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első: a kérdés leírásából ítélve itt nemi erőszak nem történt, csak egy szimpla eset, hogy a bunkó pali kihasznált egy szerencsétlen, naiv lányt. Ilyenek miatt nem lehet feljelentést tenni (vagyis lehet, csak nem foglalkozik ezekkel a rendőrség).


Kérdező: a betegjogi képviselőtől lehet érdeklődni a lehetőségekről. Sajnos úgy gondolom, büntetőjogilag semmit nem tudtok tenni, csak akkor lehetett volna, ha az aktus akkor történik meg, amíg a barátnőd kórházi állományban van. Ők a magánéletben azt csinálnak az ápolókkal, amit akarnak. Ha esetleg a barátnődék milliomosok és a szülei hajlandóak állni a perköltséget, akkor biztosan a nyakába lehetne akasztani a pasinak egy jó kis pert, de még akkor sem biztos, hogy nyerne a barátnőd.


Ezeket teljesen laikusként mondtam. Javaslom, hogy tedd fel a kérdésedet a Politika --> Jog kategóriában, mert ott viszonylag hozzáértő emberek válaszolgatnak! Nekem már több dologban is segítettek az ottani válaszok!

2019. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól értelmezem, hogy még maga a megismerkedés sem a kórházi tartózkodás alatt történt? Mert ha így van, akkor szerintem ez veszett ügy.
2019. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Max annyi lehet ebből, hogy etikai vétség az ápoló részéről, de még az sem biztos. Mindkét fél beleegyezett, nem volt erőszak és a lányt már nem a kórházban ápolták. Ezzel miért akarsz foglalkozni?
2019. márc. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 arra próbáltam utalni, hogy szerintem a lánynak kéne intézkedni ezügyben (ha akar), ő meg tudja hogy nemi erőszak volt-e vagy nem
2019. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!