Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire hiteles a PszichoBizn...

Mennyire hiteles a PszichoBiznisz könyv? Mennyire áltudomány a pszichológia?

Figyelt kérdés

- [link]


- [link]


Nekem annak tűnik.

Viszont nem értem, hogy ha igaz akkor, hogy lehet még bármiféle becsülete,létjogosultsága a ,,szakmának"!

Kezdjük azzal, hogy ha nem is tudomány akkor miért hisszük annak? Nem lehet mérni, bizonyítani.


Mondjuk tuti üzlet úgy dolgozni,hogy nem lehet látni,mérni,hogy valaki dolgozik-e,elvégzi-e a munkáját!!!


A Rorschach-tesztről pl azt írja, hogy : A tintapacás teszt eredetileg nem lélektani elemzésre céljaira készült, sőt semmilyen konkrét célja nem volt. (172.o.)

Akkor miért használják és ítélnek meg ez alapján embereket?

- [link]


[link]


Értem,hogy az érintettek védik a mundér becsületét és neheéz lehet feldolgozni,hogy amiben hisznek,amibe annyi energiát fektettek annak a nagy része csak humbug.



2019. márc. 27. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

"Nem lehet mérni, bizonyítani."


de van amit lehet mérni és bizonyítani a pszichológiában


a rorschach tesztet meg tudtommal már nem használják. pár éve nyilvánosságra került az összes kép, onnantól használhatatlan, hiszen az első benyomást vizsgálták. úgy meg azt nem tudod prezentálni az orvosnak, ha korábban már láttad a képeket.

amúgy ne mosd össze az igazi pszichológiát a motivációs trénerekkel meg életviteli tanácsadókkal. ezek az emberek szinte kivétel nélkül analfabéták a pszichológiában, soha sem tanulták, törvényesen nem is praktizálhatnának

2019. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van amit lehet,de a többségét is vagy csak egy néhányat?

Én a diplomás semmittevőkre gondolok akik sok pénzért nem csinálnak semmit, de a sikertelenséget,eredménytelenséget a kliensre nyomják át. Ő nem akarta elégé.


Szó sincs arról, hogy a fejekben rendet raknak!

2019. márc. 27. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:

#1.

Vannak olyan pszichológiusok, akik még mindig alkalmazzák a rorschach tesztet.

2019. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg több helyről tájékozódni ha hiteles információt akarsz találni, kutatásokat keress, és megkapod a választ a kérdésedre.


Egyébként 5 évnyi pszichológia tanulás után azt tudom mondani hogy:


-vannak tudományosan bizonyított, hatékony pszichoterápiás módszerek amiket világszerte elfogadnak és hasonló követelményeknek kell megfelelniük mint bármely más orvosi beavatkozásnak

-sok más módszer is működhet, de borzasztó nehéz ezeket kutatni (nem tudod lemérni csak indirekt módszerekkel mi történik az elmében)

-sajnos a bizonyított módszereket nehéz eljuttatni a pszichológusokig, kiképezni őket, hogy ezeket használják és megfelelő módon, nincs rendesen pénzelve ez a terület hogy ez lehetségessé váljon Magyarországon-inkább ez a probléma, hiába van egy hatékony módszer, a kliens nem tud róla kihez forduljon, főleg hogy államilag támogatottan nem is nagyon juthat segítséghez (és akkor elmegy a kineziológushoz vagy másmilyen kóklerhez)

2019. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


És kitaláltam, megreformálom az alkalmassági vizsgálatot, mégpedig úgy, hogy minden egyes haderőnemhez egyedi pszichológiai profilt állítok össze, hogy az alapján szelektálják a katonákat utásznak, lövésznek, harckocsizónak, akárminek. A főnöknek tetszett az ötlet, átvezényeltek a vezérkarhoz, ahol a szintén sorállományú és szintén unatkozó Simon Miklós pszichológus barátommal dolgoztunk ki a tervet. Húztuk az időt, jártuk az alakulatokat, hogy úgymond megismerjük a különböző harcászati beosztásokat. Aztán, amikor lejárt minden határidő, hasra ütéssel „kialakítottuk” a pszichológiai profilokat. Nem lennék meglepve, ha ma is azokat használnák. Jól szórakoztunk, szabadidőnk is akadt.


Ennyit a tudományról mögötte!

2019. júl. 10. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!