Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegen emberek közt vagy új...

Idegen emberek közt vagy új közösségben teljesen berekedek, megváltozik, halk lesz és elmegy a hangom. Semmit sem tudok ellene tenni, van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Arról van szó hogy igazából sosem voltam egy nagyszájú, társaság közepe tipusú ember.

Introvertált vagyok, de abból sem a legdurvább fajta. Eltudok beszélgetni emberekkel, nem leszek rosszul a tudattól ha kikell mozdulnom és összekell futni pár emberrel, sok haverom van. A baj az hogy ha számomra ismeretlen emberekkel találkozok / jelen esetben új munkahely, tegnap kezdtem / akkor totálisan elmegy a hangom, halkan kezdek el beszélni pedig szinte teljes erőmből próbálkozok de ígyis látom rajtuk hogy alig hallják. Ha semleges környezetben beszélnék így, akkor már szinte ez ordítás lenne.

Erre rájön még egy durva rekedtség és megszólalásom előtt mindig kell 2-3 mp torokköszörülés amiután megint olyan a hangom mintha nem is az enyém lenne....monoton és robotszerű. Annyira idegesítő ez a helyzet, elveszi a kedvemet is hogy beszélgessek. Ebből meg az következik hogy senki sem szimpatizál velem és inkább hozzám sem szólnak. Ezektől az emberektől egyáltalán nem tartok, nem félek, teljesen semlegesek de mégis ez történik mindig, lehet hogy ez egy tudatalatti valami, pont a hangom miatt kezdek el feszengeni mert tudom hogy előfog jönni. Egy sima randinál is ez történik, az pedig elég gáz.


31/F


2019. márc. 30. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A szorongás tünete lehet a halk, rekedt hang, torok kiszáradása, nyilván ez áll fenn nálad.

Hosszú távon biztos a terápia segítene, rövid távon viszont szerintem mondd azt mindenkinek, hogy fáj a torkod, megfáztál, iszogass teát, köhécselj, legalábbis nekem segíteni szokott, ha tudom, hogy ezt gondolják... :))

2019. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus!! De gondokom oda se mersz elmenni hát akkor így maradsz. Más megoldás nincs!!
2019. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!