Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata a gyerek?

Pszichopata a gyerek?

Figyelt kérdés

A dolog komolyságára való tekintettel, kérem, azok a személyek, akiknek ízetlen megjegyzésekhez támadna kedve, mellőzék a kérdésemet.

Egy öt éves kislányról van szó. Nem az én gyerekem, de közeli hozzátartózom. Nem vagyok abban a helyzetben, hogy pszichológushoz vigyem, és a tanácsaim is süket fülekre találnának, a rokonok annyira elzárkóznak egy mentálisan beteg gyerek lehetőségétől. Szerintük csak simán rossz, de majd kinövi.

Szeretném leszögezni, hogy átlagos családról van szó. Nem alkoholizálnak, nem verekednek, a gyereket sem fizikailag, sem pedig pszichésen nem bántalmazzák, jó anyagi helyzetben vannak. Az édesanya otthonról dolgozik, a nagyszülőkkel élnek, az édesapa külföldön van a munkájából kifolyólag, ezért évente csupán néhány hónapot tölt otthon, ennek ellenére imádja a lányát.

A kislány általános jellemzése: a korához képest nagyon intelligens, ragaszkodó, imád a középpontban lenni, de sajnos sokat betegeskedik. Szinte óvodába se jár, mert amint elviszik, rá 1-2 nap múlva lebetegszik, a torka nagyon begyullad, 39 fokos lázzal fekszik. Az ételhez való hozzáállása szinte katasztrofális. 3 éves koráig nem volt gond, megevett mindent, de egyik alkalommal meglátogatták a külföldön élő nagyszülőket, és ezt követően nem volt hajlandó megenni szinte semmit. Gyakorlatilag több mint 1 évig vegetáriánus volt. Szép szóval és csúnyán is kérték, de megtagadta az ételt. Amint az anyja a szájába tette az ennivalót, szándékosan elkezdett öklendezni és kihányta. Hacsak meghallotta, hogy ideje ebédelni, és nem olyat, amit ő szeret, keserves sírásba és ordításba kezdett. Elvitték orvoshoz, azt mondták, a gyerek egyszerűen hisztériás. Ez az étel dolog mostanra se rendeződött, néha-néha eszik normális ételt, de csak könyörgés vagy fenyegetés árán. Csak ez a két véglet működik sajnos, a szép szót meg se hallja.

Személyiség: hajlamos az agresszióra, képes megütni a társait, leköpi őket, tiszteletlenül beszél a felnőttekkel, ha dühös, a telefont a földhöz csapja, ledobál mindent a földre. Ezek még az "átlagos" dolgok, betudnám annak, hogy el lett kényeztetve. A gond ennél nagyobb: már két alkalommal fojtogatta a macskát és közben mosolygott (a kínzásért meg is pofozták), nyomja a macska hasát, a szemét piszkálja az ujjával, a kutya vizét nyáron mindig kiöntötte. Nem pancsolni akart a vízben, egyszerűen kiöntötte tőlük az innivalót és tovább állt. Azt mondja az anyjának, hogy éjszaka azért imádkozik, bárcsak meghalna. Akkor a nagyanyját kigúnyolja, mert rokkant. Ha az apja skype-on beszélni akar vele, szándékosan többször is kinyomja, hogy megbántsa. A múltkor megkérte az anyját, hogy menjen oda hozzá, hadd ölelje meg, mire leköpte. Ha az anyja sír, kineveti és gúnyolódik rajta. Szóval nem valami empatikus. Emellett manipulálni is tud. És még lennének dolgok, sok-sok ilyen hasonló esemény, de lényegében ennyi. A nagynénje szerint a gyerek egyszerűen gonosz.

Nekem nincs gyerekem, se különösebb tapasztalatom a gyereknevelésben, éppen ezért nem tudom - ezek a dolgok, amiket ez a kislány csinál, normális vagy ideje aggódni? Van itt olyan szülő, aki átélt ilyesmit? Ki fogja nőni valaha? Milyen nevelési módszerre van szükség? Vagy orvoshoz kell vinni?

Minden építő tanácsot előre is köszönök!



2019. ápr. 4. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nos, minél hamarabb orvoshoz kell vinni. A személyiségét még lehet fejleszteni, hiszen fiatal, de a későbbiekben nehezebb lenne. Semmiképp sem normális az amit leírtál. Ha a macskáját kínozza, így megalázza a saját szüleit, akkor a későbbiekben súlyosabb dolgokat fog megcsinálni. A nevelése nagyon félrecsúszott, semmi tisztelet nincs benne. Minél előbb szakember kell neki, ha pedig a szülei nem csinálnak semmit, akkor neked kell kitalálnod valamit.
2019. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Jó kiindulási pont lehet, ha ezeket elmondod az óvónőknek.
2019. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A macska kínzásából később az lesz, hogy embereket kínoz. Még van idő mindent rendbe hozni. Nem kell neki mindent megengedi, ha rosszat csinál, akkor "bünti", pl. valami szeretett játékát addig elvenni, amíg bocsánatot nem kér, vagy nem tud helyesen viselkedni. Ajánlom a Szuperdada című sorozatot a YouTube-on, nagyon hasznos gyereknevelési trükköket mutatnak be, kezelhetetlen kisgyerekeken.
2019. ápr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3. válaszoló

Mindenképp belenézek a sorozatba. Köszönöm!

2019. ápr. 4. 13:32
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy "minta életük" van, lehet, hogy valami mégiscsak dühíti, frusztrálja a gyereket. Azért imádkozik, bárcsak meghalna? Az anyja ezt hallván (meg a többi leírt problémáról is biztosan nem) megy vele egyenesen a pszichológushoz, gyermekpszichiátriára, akárhová? Azért szerintem ebből már lehet sejteni, hogy itt az anyuka az elsődlegesen, aki nem százas.
2019. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

*nem megy

bocsi, kihagytam egy lényeges szót

2019. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És amúgy az oviban mit eszik?
2019. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is pszichopata a gyerek, amit sosem fog kinőni, a pszichopata született jellemhiba, nem lehet rajta változtatni, és szerintem amiket leírtál nem egyszerű frusztráltság és hansonlók, ez a gyerek valóban gonosz. Az én lányom is most éli dackorszakát, sokszor szokott mérges lenni, de ilyeneket sose csinál. Ahhoz hogy valaki bántson egy állatot, kell a személyiségében is szadista hajlam erre nem minden gyerek képes, csak akinek örömet okoz más élőlény szenvedése. Nekem nagyon durva gyerekkorom volt, sok probléma, frusztráltság, ezek szerint én is csinalhattam volna ilyeneket ebből kiindulva, de én imádtam az állatokat, kóbor kiscicákat vittem haza állandóan és gondoztam őket, ellenben a két testvérem volt hogy bántott kiscicát, ők felnőve agresszívek lettek és empátiátlanok. Ez a kiscsaj nem normális.
2019. ápr. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem egy átlag 5éves gyerek oda van az állatokért. Nekem mind a két gyerekem oda van. A pszichopatáknak amúgy van ilyen jellegzetes nézésük, mindig olyan üres, lelketlen a tekintetük, nem tükröződik érzelem. Most ezeket én onnan tudom, hogy apám pszichopata. És képzeld el, hogy pár éve találtam egy fényképet egy 10év körüli fiúról, gondoltam, olyan furcsa ennek a gyereknek a nézése, semmi érzelem mintha nem lenne lelke a gyereknek, megkérdeztem anyám ki van a képen? Azt mondta "apád". Ez olyan nézés, ami csak a pszichopatákra jellemző.
2019. ápr. 5. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az oviban nem eszik semmit, csak kenyeret.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2019. ápr. 5. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!