Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor pszichopata vagy mi?

Most akkor pszichopata vagy mi?

Figyelt kérdés

Szóval.

Elvileg a pszichopata a genetika miatt pszichopata,nem érez empátiát,általában kifejezetten intelligens és jó társaság.

De manipulatív,nincsenek érzései sosem szorong,nem lesz ideges,nem tanul a hibáiból és,hideg és számító személyiség,pont ezért veszélyes.

Az szociopata általában alacsony iskolai végzettséggel rendelkező,kevésbé intelligens ember,aki nem tud uralkodni magán,ugyanúgy nem érez empátiát és érzéseket,nem tanul a hibáiból,de ő nem a genetikája miatt szociopata,hanem a traumák vagy rossz nevelés,ilyesmik miatt beteg.

Persze mind a kettőnél vannak kivételek.


És rám ezek közül elég sok igaz,de mind a kettőből.

Nem foglalkozom mások érzéseivel,csak nagyon ritkán tanúsítok megbánást,manipulatív vagyok,viszont az átlagnál intelligensebb vagyok.

Előre gondolkozom,de sosem tanulok a hibáimból,talán azért egyetlen dolog amit néha érzek,az a szégyen,de amúgy semmi erkölcsi érzékem nincs.

Hidegvérrel tudnék végezni bárkivel a környezetemben,gyakran vagyok gyilkos hangulatban,de elég jól elfojtom az érzéseimet,legyen az bármilyen.

Talán egy igazi barátom van,de igazából ha az lenne,út is mindenféle hezitálás nélkül meg tudnám ölni.

Viszont a családomban nincs semmi ilyenre utaló jel és semmilyen nagyobb trauma nem ért engem még és jól is neveltek.

Most akkor mi vam?



2015. ápr. 14. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A pszichopata és a szociopata között nincs intellektuális különbség, pusztán az, hogy a pszichopata genetikai okok miatt (veleszületetten), a szociopata pedig külső környezeti tényezők miatt (szerzetten) szenved antiszociális személyiségzavarban. Te a leírtakból ítélve pszichopata vagy.
2015. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyugi, olyan vagy mint én, ha akarod megtaníthatlak pár dologra, úgy látom hogy te kicsit még zöldfülű vagy pszichológia témában.
2015. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!