Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték függő vagyok?...

Szerencsejáték függő vagyok? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Bocsi ha túlhosszúra sikeredik a szövegem

23éves vagyok és szerencsejáték függő vagyok.Csakis sportfogadással foglalkozok, de már elég magas szinten,annyira hogy szinte mindenemet eljátszottam,és annyira hajt már ez a dolog hogy bármilyen módon,bármit megtennék hogy megszerezzem a következő tétet...Általában sosem nyerek,ezért teljesen depressziós vagyok minden nap,felmondtam a munkahelyemen,semmilyen emberi kapcsolatba nemtudok belemenni mert állandóan levagyok súlytva,már nemjárok el szórakozni sem,kisem mozdulok már itthonról,hetek óta még a haverokkal sem beszéltem,egyszerűen elszigetelem magam a külvilágtól,a szüleimmel sem tudok beszélni és már annyira hogy szinte mindennap az eszembejut hogy bárcsak neis léteznék...és lehet hogy tennék is ezügyben valamit! Az egyetlen ami vigasztal az az hogyha néha nyerek,olyankor mondhatni énvagyok a világ legboldogabb embere,mintha egy más ember lennék és a másik énemre ugynézek ilyenkor vissza hogy dehülye vagyok! Ez általában 1-2 napig tart...utána hetekig visszaesek. Voltam már dokinál,mély depressziót állapított meg, szedtem is a gyógyszereket, de azzal mintha bedrogoztak volna,még ennyire ssem voltam képes mint most. Lehetne mondnai hogy mozduljak ki vmerre,foglaljam le magam vmi hobbival meg stb ilyen dolgok, de ez képtelenség. Most hogy így a végére értem,lehet hogy már saját magam megválaszoltam a feltett kérdést hogy semmit nemlehet tenni ezellen, de ha valaki volt már hasonló szituba vagy ilyesmi írja le:)



2019. ápr. 4. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is igy vagyok. Kell valami más siker vagy örömforrást keresni. Egyszerűen nem szabad fogadni...

De tudom hogy nagyon nehéz, pedig drogot,alkoholt,cigit már leraktam, tippmixen pedig nagyon súlyos összegeket szórok el...

2019. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Éveken keresztül nem tudtam törölni az online fiókom, aztán mikor megtettem, furcsa volt, hogy mi volt ezen ilyen nehéz? Az segíthet.
2019. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
ennyi idö alatt nem tudtál semmit profitálni belöle ? csak vesztés ?
2019. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
90%

26 éves vagyok, 16 éves korom óta játszom napi-Heti szinten, nekem is voltak anyagilag független heteim, de folyamatosan csuszok le ugyanugy mint te, azt mondjàk az elsö lépés a gyógyulás felé, elismerni, hogy függö vagy, ez nálam is megtörtént. Nem tudtam elképzelni az életem sportfogadás nélkül, hittem, hogy ügyesen tudom ezt pluszosba csinálni, de most, hogy ilyen mélyre kerültem, eldöntöttem(sokadjára már, de hiszem, hogy Most sikerül) , hogy más alapokra helyezem az életem, az idö ugyanis telik, és úgy gondolom nem késö még, hogy egy másik területen esetleg sikeres legyek.

Elsö szakasz, unalmas lesz, nehéz lesz, és ezekben az unalmas, nehèz, depressziós idökben is mindig ott lesz a gyors örömforrás lehetösège, egy kis „játék“, egy kis melo , amivel olyannyiszor nagy penzeket csinaltam már, na ha újra ezt választom, az esetleges veszteségeket követve megint az lehet a kérdés türelmesnek maradni Ezúttal méglentebb a legnehezebb idök közepette vagy harcolni a pénzért ismét, ez sajnos egy hatalmas mókuskerék, ahonnan nagyon nehéz kijönni, föleg ha közben már kialakult a „Minden mindegy“ a fejünkben.

Én is ebben a cipöben jàrok, külföldön küzdök régi önmagamért, leírtam neked, hátha eröt tudsz belöle meríteni, kitartást, minden játékmentes nappal erösebb leszel, hajrà :)

2019. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi hozzászólásokat, főleg #1es és #4es!
2019. ápr. 19. 19:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem helyeztesd magad gondnokság alá ha anyagi biztonságot szeretnél a családodnak vagy kérd, hogy semmit se irassanak rád, ne örökölj semmit max. haszonélvezetet, de a tulaj legyen más (pl testvér). Legyen egy külső korlát, ha már belülről nem megy.

Ilyen állapotban semmiképp se vállalj gyereket.

Ennyit tudsz tenni szerintem elsősegélyként.

2021. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudod hogy nagy a baj, nem fogja más megoldani a függőségedet.

Minden fejben döl el, az agy egy hihetetlen szerv.

Én a dohányzásról szoktam le egyik napról a másikra, mindenféle hülye tapasz nélkül. Ezt akartam, eldöntöttem és véghez vittem. Nem volt könnyű, mi sőt piszok nehéz volt, dehát egyik függőségről sem könnyű leszokni, idő kell hozzá és óriási akaraterő. De megéri.

2021. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!