Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki évekig...

Van itt valaki, aki évekig drogfüggő volt, de sikerült meggyógyulnia?

Figyelt kérdés
Van valami remény, hogy az ember kijön belőle, ha egyszerűen nem csak fizikálisan, de erősen lelkileg is rá van függve? Pszichiáterhez járok, évek óta kezelnek, de úgy érzem, hogy a függőségem sokkal erősebb, mint a megtörésére hajló akaratom. Szerek nélkül az élet fekete és értelmetlen, muszáj valamit használnom, ami megváltoztatja az agyamat, mert az élet dög unalom, és inkább lennék halott, mint unott. Hogy lehet az életet élvezni, most komolyan? Én törekszek a változásra, és átprogramozni az elmémet, de legutoljára azt hiszem 13 évesen éreztem boldognak magam, utána szépen rájöttem, hogy milyen üres az élet. És nem tudom, hogy hogy lehetnék olyan, mint a többi ember, akik elég boldognak érzik magukat, mindenféle tudatmódositások meg szerhasználat nélkül. Meséljétek már el kérlek, ti mit tesztek azért, hogy boldogok legyetek?

2019. márc. 27. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből arra tudok következtetni hogy mivel alapból nem voltál túl boldog, ezért kezdtél el bizonyos szereket használni.

Talán másoknak akartál megfelelni, vagy más okokból korlátoztad le magad.

De az is lehet egyszerűen kevésnek érezted az életet, amit adott.

A szerhasználat azonban csak az elején nagyon jó. Ahogy csúszol bele, jönnek elő a negatív dolgok. Ez egy folyamat ami más soha nem lehet olyan mint az elején. Ahol viszont mered látni hogy miről szól az egész, ott már nem lehetsz többé tudatlan.

Tehát egyre nagyobb "árat" kéne fizetned, és egyre kevesebbet is kapsz a szerektől, így egyszer majd eléred azt a pontot ahol már inkább nem érdekel.

Vagyis onnan már azért nem fogsz belemenni, mert tudod mi várna ott rád, és azt nem akarod.


A boldogság úgy is megtalálható ha újra csökkenteni kezdjük az "érzékenységünket". Tehát mivel nem hajtjuk a pl drogok által érzett hatalmas "kilengést" ezáltal jobban észrevehetjük az apró örömöket is. Ez is egy folyamat.

Boldog lehetsz a felhők látványától, vagy ahogy csak nézed ahogy épp megy le a nap. Persze ez baromi sok munka, és el kell tudni engedni minden "önkorlátozó" folyamatot. De talán ha tartósan megmaradsz ebben az állapotban, akkor az élet ad majd olyan dolgokat amiben megtalálod boldogságot.

Csak arra kell törekedni hogy Ne avatkozz mélyen a tudatodba, hanem inkább törekedj a középút felé!


Mikor belekerültél az egészbe még nem tudtad hol vannak a "határok". Most viszont ahogy kifele jössz belőle, már jól látod az egészet. Ha ezután visszatért az életbe, akkor idővel megtalálhatod az igazi boldogságot, és értékelni is tudod majd. Legalábbis "én" így gondolom...

2019. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 21 évig voltam benzo függő. Ősszel hoztak le az addiktológián.
2019. márc. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pl ez eleve egy élvezetes kérdés, hogy mi lehet csinálni miután meglátta az ember az élet ürességét. vedd komolyan és keresd meg a választ.
2019. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én zen meditációt gyakorlok (és nem tudom hogy mikortól tudok teljesen szermentes életet élni) de az a célom

addig is Nem engedem meg magamnak hogy ezen aggódjak, és a cuccos emlékek miatt Ne érezzem jól magam

az életem irányítása talán kicsúszott a kezemből, de a drogok nélkül is igyekszem jól érezni magam

hiszek benne hogy ha tartósan ezt az irányt követem, előbb-utóbb sikerrel járok majd

2019. márc. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!