Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám bevett több darab...

Anyám bevett több darab altatót (stilnox), mit csináljak?

Figyelt kérdés

Reggel mikor bementem hozzá, kábultan volt, már akkor tudtam, hogy baj van. Próbáltam ébreszteni, felültettem, adtunk neki sós vizet, de nem hányt. Eltelt 2 óra, visszafektettük az ágyba, most már érteni mit beszél.

Orvost azért nem hívtunk, mert retteg a kórháztól, és nem bírná ki ha hetekig bent tartaná. Hogyan tovább? Mire figyeljek? Nem tudom őt elvinni pszichológushoz. Nagyon keveset is alszik. A napokban láttam, hogy teljesen ki van, az arca is megváltozott, hiába próbáltam vele beszélni, nem nyílt a dologra. Borzasztóan aggódok, szét szakad a fejem, hányingerem van, megőrülök.



2019. ápr. 5. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Hat, ha az a cél, hogy jobban l3gyen és észhez térjen, akkor orvos és kórház. Ha az a cél, hogy máskor is megpróbálja, akkor mindent jól csináltál, legközelebb majd sikerül neki.
2019. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem akartok neki segítséget adni csak itatjátok, meg simogatjátok a homlokát, akkor a legjobb ha búcsúzkodtok és írattok vele végrendeletet. Aggódsz? Jólvan, egészségedre... Kicsit azért szégyelld is magad ha majd meghal.
2019. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért mit tettem?

Ha ő elmenne, azt nem élném túl.

2019. ápr. 5. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Felelőtlenség volt nem hívni orvost. Anyád ott hallgatott volna meg mert kényelmetlen lenne neki, ha bevinnék?
2019. ápr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A 15 éves gyerekemnek is az lenne az első, hogy mentőt hív, nem az, hogy itat meg fogja a kezem
2019. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Azonnal mentőt kellett volna hívni, kimosták volna a gyomrát, a sok altató komoly bajt okozhat egyes szerveiben !
2019. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Kórház, orvos! Talán még most sem késő! Lehetnek komoly utóhatások is, mire vártok?!
2019. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Addig kellett volna a mentőket hívni, amíg valóban kábult volt, akkor bevitték volna. Zárt osztályra, ahonnan "csak úgy" ki sem engedték volna. Ha már jobban lett, van esély rá, hogy önveszélyességre hivatkozva bevitethetitek akarata ellenére is, de erre kevés esélyt látok. Sajnos ha nem tudjátok meggyőzni róla, hogy kórházba menjen, akkor gyakorlatilag nincs mit tenni. Gyakorlatilag reménykedhetsz abban, hogy mégegyszer begyógyszerezi magát és bevitetheted... Írod, hogy nem bírná ki, ha hetekig bent tartaná, de a jelek szerint otthon se "bírja ki", ha ilyeneket csinál ugye. Az ügyeletet is felhívhattad volna egyébként, hogy mit kell ilyenkor tenni. Ha még mindig rosszul van, akkor most is felhívhatod őket. Biztosan abban is tudnak tanácsot adni, hogy mentőt még érdemes-e hívni esetleg.
2019. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Legközelebb mentő, azonnal! Magától ez nem oldódik meg, te meg mész a börtönbe, mivel családtag vagy, nem cserben hagyás, hanem gondatlanságból elkövetett emberölés miatt!
2019. ápr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben széntablettát kell neki adni, az megköti a méreganyagokat. Bár az sem jó mindenre, pl. ólommérgezés ellen nem.
2019. ápr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!