Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha Asperger-esk...

Mit csináljak, ha Asperger-esként nem tudok sehova beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Több (munkahelyi, iskolai, vallási) közösséghez, baráti körhöz stb. próbáltam bekapcsolódni, de sosem sikerült.


Nem bírok megszólalni mások előtt. Teljesen leblokkolok minden társas szituációban. Izzadok és melegem van ha elkezdenek beszéltetni vagy akár csak odajön hozzám valaki.


Próbálok menekülni minden társas helyzetből, mert rosszul érzem magam fizikailag.



2019. ápr. 19. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb itt megadott kérdést felteheted, kivéve a mióta vagy vegán.

[link]

Figyelj a viselkedésre, gyakorold, hogy nem pislogsz félre.

Amikor megérkezel vagy elmész, akkor is köszönj, ha nem látsz senkit.

Ha van akasztó, akkor oda tegyed a kabátodat és a táskádat, ne a székre.

A mások előtt való megszólaláshoz szükség lehet egy mutizmusterápiára, ami egy hosszú folyamat. Tanulj jelnyelvet!

Ha beszélsz valamiről, de közbeszólnak, és nem hagyják, hogy elmondd, amit eredetileg akarják, akkor ne ragaszkodj ahhoz, amit eredetileg mondani akartál. Ha nem érdekli őket, akkor úgyis felesleges lenne elmondani. Ha igazán érdekli őket, akkor úgyis meg fogják kérdezni azt, amiről tudni akarnak.

2019. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbálhatsz Interneten is kapcsolatokat építeni.
2019. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te nem szociális fóbiás vagy esetleg, mint én?
2019. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Lehet. Egyelőre még a pszichitárián sem tudták megállapítani melyik a kettő közül.

2019. ápr. 23. 15:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Én is ilyen vagyok és nem hiszem, hogy autista lennék. Szerintem szorongsz a szociális helyzetektől.


Nincsen veled semmi baj! Csak egyszerűen nehezebben mennek neked ezek a dolgok, mint ahogy nekem is.


Talán tudatos erőfeszítésekkel lehet ezen változtatni, én próbálkozom.

2019. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!