Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-szindrómája van?

Asperger-szindrómája van?

Figyelt kérdés
Unokahúgom 20 éves, vannak mentális problémái-borderline személyiségzavar, bipoláris depresszió, szorongásos pánikbetegség-mióta új pszichológushoz jár, azóta sokkal jobban van,a pszichológussal beszéltem és közölte, hogy nem akarja diagnosztizáni, de lehet asperger-szindrómája van és ez valahogy felnyitotta a szemem, nagyon sok nehézsége van, de én nem is nagyon foglalkoztam velük. Általános iskolás kora óta nem néz az emberek szemébe, nem tudja elviselni, ha valaki hozzáér, ha mégis, akkor egyből rosszul lesz, kezet kell mosnia, ha ez nem megvalósítható, akkor kézfertőtlenítő, ha valakinek a szemébe néz, akkor általában össze-vissza néz, ami tudom, hogy nála az idegességet jelenti. Vannak pótcselekedetei, tördeli az ujjait folyamatosan, a fülbevalóját forgatja, rágja a száját, a haját birizgálja stb. Sokat olvastam az asperger-szindrómáról, de mindenhol azt írják, hogy ez gyermekkorban kiderül, mivel 20 éves, így nem tudom, hogy ilyenkor mi a helyzet. Aspergeres, vagy csak szimplán stresszes?

2019. márc. 29. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy gyermekkorban kiderül.

Ismerősömet 27 éves korában diagnosztizálták a SOTE-n.

2019. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy derülhet ki ha elmegy a SOTE-ra kivizsgáltatni az Aspergert. Inkább 20-21 évesen derüljön ki ott, hogy Aspergere van, mint nekem 27 évesen.
2019. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha iskolás kora óta állnak fenn a tünetek, akkor biztosan nem az. Az Asperger-diagnózis során a 4-5 éves kor közötti állapot a mérvadó, ha akkor már mutatott markáns tüneteket, akkor azért van esélye az Aspergernek, ha nem, akkor biztosan nem az.

Ennek ellenére van, hogy valaki csak felnőttként kap diagnózist (azért ez az állapot csak néhány éve került be a köztudatba, azóta figyelnek oda rá jobban a pedagógusok, egészségügyi szakemberek és még így is maradnak diagnosztizálatlan esetek bőven). Viszont a felnőttkori diagnózis során is mindenképpen szükség van arra, hogy a családtagok visszaemlékezzenek az óvodáskori helyzetre, mert az lesz a mérvadó. A felsoroltak éppenséggel lehetnek tünetek is, de az Asperger tünetei ennél sokkal tágabbak, a diagnózishoz ennél több kell. A felsoroltak pont jellemezni tudnak egy szorongó-kényszeres személyt, Asperger nélkül is.

És Aspergereseknél sem feltétlenül jelennek meg a felsorolt tünetek.

2019. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végtelenül egyszerű. Szereti a szóvicceket?
2019. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
# 4: Ez nem ilyen egyszerű, mert legalább háromféle típusú Aspergeres van, és közülük csak a verbális mintázatokban gondolkodók szeretik a szóvicceket - a matematikai és vizuális gondolkodásúakra ez nem jellemző.
2019. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!