Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata volnék? Hogyan,...

Szociopata volnék? Hogyan, illetve honnan számíthatok segítségre?

Figyelt kérdés

Az egész gondolat pár hete van a fejembe, miután egy újabb kapcsolatom ment tönkre, újfent azért, mert képtelen voltam szeretni.

Mivel sokadik ilyen volt már az életem során, vettem a bátorságot és utána olvastam a dolgoknak, beszéltem más mentális betegséggel küzdő emberekkel, és az ő általuk elmondottak félelmetesen hasonlóak az én gondjaimmal.


Az első, amit már előbb említettem, hogy egyszerűen nem tudok szeretni, vagy érzelmeket táplálni bárki felé. Ez azonban igaz családon belül is.. Pár hónapja meghalt az egyik nagyszülőm, akivel rengeteg időt töltöttem kiskoromban, azonban amikor meghallottuk a hírt, mindenki zokogott, én pedig csak álltam, és bár tudtam, hogy hiányozni fog, különösebben nem érdekelt.

Szerelmi életemben ugyan ez, jó pár kapcsolatom volt már, rendre 2-3 hónap nagyon maximum.

A másik, hogy borzalmasan sokat hazudok, nem mondanám őket "nagy" hazugságoknak, csak éppen olyanok, amikkel az én oldalamra tudom fordítani az éppen aktuális témát, vagy befolyásolhatom az adott embert.

Menthetetlenül egocentrikusnak érzem magam, imádok magamról beszélni, emelett imádom, ha rólam beszélnek, mégha negatív értelemben is. Sokszor mindenbe magamat látom a legjobbnak, emiatt nem merek, és kifejezetten utálok másokat érvényesülni hagyni.

Antiszociális jellemeket is észrevettem magamon.. Nem szeretek ismerkedni, sokszor lemondok programokat, teljesen indokolatlanul, alkalmakként úgymond élvezem az egyedüllétet, hosszútávon azonban félek a magánytól.

Imádok viszont kockáztatni, emiatt volt szerencsejáték függőségem is, amit azonban hamar, magamtól eltudtam hagyni, az érzés azonban a mindennapi életben ugyanúgy megvan.


Gondolkoztam már pszichológuson, azonban nem nagyon tudom mennyire működő képes az ilyen kezelés, sajnos sok rosszat hallottam már róla, ezért is várok válaszokat, esetleg személyes tapasztalatokat. 19/F.



2019. ápr. 22. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus mindenképp javasolt szerintem. Aztán majd te eldöntöd mennyire válik be. Mindenki más okból kér segítséget a szakemberektől,így nem tudhatjuk neked beválna e. Próba szerencse.

(Én gyászfeldolgozás miatt jártam terápiára egy évig, jó volt beszélni egy kívülállóval, de nem segített érdemben, azóta kialakult nálam egy komoly pánikbetegség, valószínűleg a feldolgozatlan trauma miatt. Nekem nem vált be. De az is lehet, hogy csak akihez jártam nem volt megfelelő számomra. Próbáld ki, tapasztald meg te magad.)

18/L

2019. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
en se tudok szeretni es en sem tudok 2-3 honapnal tovabb kapcsolatokat fenntartani. az empatiam is inkabb csak olyan megjatszott dolog. nekem az egocentrikussag miatt a narcisztikus szemelyisegzavar ugrott be eloszor. a manipulacio es a hazugsagok miatt is. bar a narcisztikusok nem igazan szoktak terapiat keresni, am ha te megis az vagy akkor szerencsere nem vagy menthetetlen. erdemes keresni egyet, de hosszu evek kemeny munkaja kell, mire hasznalni fog.
2019. ápr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sikerült meggyőznötök, elmegyek egy pszichológushoz. Köszi a segítséget.
2019. ápr. 23. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
nincsmit. bar inkabb pszichoterapeutat keress, vagy klinikai szakpszichologust. sima pszichologus a tanacsadasnal tobbet nem tud tenni.
2019. ápr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
menjetek templomba es kezdjetek el imadkozni neh a pokolra jussatok !!! szivtelen allatok !!!!
2019. ápr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha már feltetted a kérdést nem vagy szociopata. Akinek valóban van ilyen hajlama az nem fog ezen ennyit elmélkedni. Ezek a tipikus bebeszéled magadnak dolgok, hogy ez-meg az rád is jellemző a tipikus hibás öndiagnózis szokott lenni, amit kb minden 2. magás szociopatának valló GYK-s csinál. A családod már rég érzékelte volna ha lenne valami komoly, ugyanis a szociopata nem nagyon tudja korlátozni indulatait. Az hogy nem vagy valami érzelmes az bármi más is lehet. a pszichés betegségek a depressziótól kezdve a személyiség zavarokig szinte mind magukba foglalják vagy a teljes, vagy csak részelges hiányát a szeretetnek, ragaszkodásnak.

AZ antiszociális jelek amiket mondasz, azok pedig ASSZOCIÁLIS jelek. Az emberekkeltől való távolságtartás inkább a zárkózottságra utal. Ami jelenthet annyit is hogy introvertált személyiség vagy.


Amit leírtál azokbólkb az jön le, hogy szimplán introvertált vagy. Ha nagyon valami pszichés betegséget akarsz bemagyarázni magadnak, akkor némi depresszió. Ez úgyis a leggyakoribb pszichés dolog a mai 10-en és fiatal 20-on éveseknél.

Talán, de csak talán...ha annyira ragaszkodsz a személyiségzavarokhoz, akkor Elkerülő személyiségzavar, vagy Skizoid szemyélyiségzavar lehet még. Bár erősen kétlem, hogy ennyi pszichés beteg legyen GYK-n.

2019. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!