Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki ajánlana jó szakembert,...

Valaki ajánlana jó szakembert, aki fiataloknak tud karriertanácsot adni, meg úgy általában életvezetési tanácsot? (olvasd el)

Figyelt kérdés
Több pszichológusnál voltam már, egyszerűen nem érzem hatékonynak azt, hogy hetente járok, és rendszertelenül beszélünk dolgokról. Ez a mély terápia nekem nem jön be. Azt akarom, hogy valaki lásson bizonyos élethelyzetekben, lássa, hogy mi működik rosszul rajtam, derítsük fel együtt, hogy az milyen régi traumából/sérelemből/tévhitből ered, dolgozzuk fel, adjon rá visszajelzést, meg egyáltalán, kapjak reális visszajelzést arról, hogy ki vagyok, mi vagyok, mik a képességeim, mik a gyengeségeim, miért nem haladok az életemmel. Elegem van azokból a közhelyekből, hogy "a szakember csak rávezet, nem mond meg neked semmit" és hasonlók. De. Mondja meg. Azt akarom, hogy kicsit olyan legyen, mint az apámnak kellett volna lennie, aki nem törődött velem és nem kaptam tőle visszajelzést magamról. Azt se bánom, ha nem pszichológus. Azt akarom, hogy _lásson át rajtam_. Nem arra van szükségem, hogy valakinek hétről hétre elmondjam a random gondolataimat, mert nincs előre meghatározott tematikánk, hanem, hogy valaki, aki már sok mindent látott, besoroljon, lássa, hogy miben tipikus, amit csinálok, és megértse a múltamat és a jelenemet, és hogy mi munkál bennem. Abból, hogy évekig járok valakihez, és újra és újra tudatosítunk érzelmeket, nem lesz semmi.
2019. ápr. 24. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyet max a neten találsz, csak úgy random minden városban nem hinném, hogy van ilyen ember. Pedig létezik ilyen hivatás is. Ha neked online is megfelel, akkor írj rám, dobok egy mail címet. A srác ilyen hasonló helyzetű emberekkel foglalkozik.
2019. ápr. 25. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jó szakembernek az első szabálya, hogy nem mondhatja meg, hogy mit csinálj, többek között, mert nem biztos, hogy beválik, ha nem válik be őt fogod okolni, hogy minek kellett okoskodjon. Azért jó, ha magadtól találsz ki megoldást, mert te úgy tudod megfontolni a dolgokat, hogy a hozzád leginkább passzoló utat tudd kiválasztani.

Én tanulom is ezt a szakmát, illetve egykor én magam is jártam pszichológushoz. Én is csak beszéltem, útmutatást kaptam, konkrét tanácsot nem, és megtaláltam, hogy hogyan vezessem a saját életem.

Amit te keresel talán a fizetős lifecoaching, de ott sem mondják meg, hogy mit kell tegyél, minden ilyen jellegű szakmának az elsődleges nézőpontja, hogy nem mondhatod meg, rá kell vezetni, hogy megtalálja a saját megoldását. Neked csak egy barom kell, aki kritizálhat téged ennyi erővel.

2019. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Neked csak egy barom kell, aki kritizálhat téged ennyi erővel."


Őszintén szólva az az igazság, hogy lehet, hogy tényleg erre lenne szükségem. Tulajdonképpen azt kéne valakinek megadnia, amit apám elmulasztott: határok és keretek szabását, és cserébe reális értékelést adni. Nem tudom, hol a helyem. Teljesen el voltam mindig engedve, így igazából nem tudom, mi az életfeladatom, mi az, ameddig elmehetek lelkifurdalás nélkül, és mi az, ameddig nem. Egyrészt azt a visszajelzést kapom, hogy tegyem, amit jónak látok szabadon, de aztán rohadtul elkezdem magam ostorozni, hogy mennyire semmirekellően élek. Nem jó ez így. Kvázi saját magammal vagyok kénytelen szembefordulni, mert minimális szintű irányítást sem kaptam. Nem cseszegetésre lenne szükségem, hanem valami olyasmire, amit Tutajos kapott István bátyjától. Olyan emberre lenne szükségem, aki olyan, mint egy edző, aki az élethez edz. Az elhanyagolás egy formája szerintem az, ha egy szülő nem készíti fel arra a gyerekét, ami a világban várja majd.

2019. ápr. 25. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!