Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihológus életvezetési...

Pszihológus életvezetési tanácsokat is tud adni?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne valakire aki segít összeszedni a céljaimat, segít megtallni a motivációimat, rendbe tenni a napirendemet, és úgy egyáltalán koncentráltabbá, célorientáltabbá tenni az életem, majd meg is kérdezi, hogy úgy csináltam-e a dolgaimat, ahogy megbeszéltük.


Egy ideje szörnyű tehetetlen lustaságba kezdek süllyedni, és mindenbe csak belekezdek, de nem csinálom normálisan, fásult vagyok, a munkámmal folyamatosan csúszom, és nem azért, mert béna vagyok, vagy más foglalkoztat, hanem egyszerűen azért, mert nem csinálom.


2011. máj. 11. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen. Nekem adott.



25/N

2011. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És segített is? Lehet ezen külsőleg segíteni, vagy nekem kéne összekapnom magam igazából?
2011. máj. 11. 10:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Igazából neked kéne összekapni magadat, a szakember csak az irányt mutathatja meg, helyetted nem tehet semmit.
2011. máj. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Meglepődtem az első válaszán. Nekem sosem adott tanácsokat, és elvileg nem is szabad neki. A pszichológia nem úgy működik, hogy megmondod mi a bajod, és arra javasol egy napirendet, vagy úgy bármit, ezentúl mit hogyan csinálj. Nyilván közvetetten terelget, de inkább okokat fejteget, (és néha úgy érezheted, nem is azt boncolgatjátok, ami neked a problémád, mert valójában az már csak egy következmény.) Egyébként, ha kifejezetten úgy mész oda, hogy szeretnéd, hogy pl. együtt összeszedjétek a céljaidat, kitaláljatok egy napirendet, szerintem úgy fogod érezni, hogy sz*rt se ér a pszichológus. (Legalábbis én ezt tapasztaltam, ha nagyon rá akartam volna támaszkodni, hogy így "kitér" előle, hisz ő abban szeretne aszisztálni, hogy egyedül legyek erős, oldjam meg a dolgaim, nem azt, hogy vele boldoguljak.) De hát amint látom, ahány szakember annyi féle.
2011. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És akkor az mi, aki segít kicsit átgondoli, strukturálni, helyre tenni a dolgaimat, meg erőt adni a céljaimhoz? Coach? vagy kitől lehet ilyenben segítséget kérni?
2011. máj. 11. 15:46
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem a coach lesz az, de talán a kineziológusok is jobban segédkeznek ilyesmiben.
2011. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valóban igénybe lehet venni egy szolgáltatást, aminek életvezetési tanácsadás a neve. Ez persze messze nem jelenti azt, hogy majd jól megmondják, mit kell tenni.


A tanácsadás, mint olyan, kevésbé mély, mint a pszichoterápiák, a találkozási alkalmak száma rövidebb, a pszichológus pedig direktívebb.

2011. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Persze, az életvezetési tanácsadás a pszichológus egyik kompetenciája. A fentiekhez. Nyilván nem a pszichológus fogja konkrétan megmondani, mit tegyen a kérdező, de meg tudja ismertetni olyan módszerekkel, amiknek a segítségével a saját énhatékonyságát a kérdező növelheti.


(csak néhány példa: autogén tréning, fokozatos felafatnövelés, szalámi technika)

2011. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Egy ideje szörnyű tehetetlen lustaságba kezdek süllyedni, és mindenbe csak belekezdek, de nem csinálom normálisan, fásult vagyok, a munkámmal folyamatosan csúszom, és nem azért, mert béna vagyok, vagy más foglalkoztat, hanem egyszerűen azért, mert nem csinálom."


Ez rám is 100% igaz. Lusta vagyok és hajlamos a halogatásra. Talán annyi a különbség, hogy azért a munkahelyi munkáimmal (még) haladok rendesen. Tehát nálam egyértelműen segít a "külső nyomás".


Én már gondoltam arra, hogy keresek valakit, akinek hasonló a problémája, és lehet, hogy éppen ezért könnyebb lenne erről elbeszélgetni rászletesebben, majd kitalálni, hogyan tovább, és behajtani egymáson azt, amit eltervezett...


Mivel kölcsönösen segítenénk egymást, így még anyagilag is spórolni lehetne.


Persze ehhez szükséges a bizalom, stb is.


Ha gondolod, beszélhetünk erről.


Ami engem illet, már felnőtt vagyok (tehát nem tizenéves gyerek), dolgozom és én is szeretném egyenesebbe hozni a dolgaimat. :)

2011. máj. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy rajtam a munkahelyemen sincs nyomás, pedig nem ártana ha lenne. Levelezhetünk amúgy, de gondolod, hogy két lusta fel tudja pörgetni egymást? :)
2011. máj. 13. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!