Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az agy (am) működése...

Ha az agy (am) működése érdekel akkor neurológushoz, vagy pszichiáterhez forduljak?

Figyelt kérdés
Ki tud többet segíteni, ki ért az agyhoz jobban?

2019. ápr. 28. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Mu a problémád?
2019. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hardware vagy software problémád van? Előbbi esetben neurológus, utóbbi esetben pszichiáter tud segíteni.
2019. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a panaszod?
2019. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekelne, hogy a gondolkodasom miért olyan amilyen, a kenyszerbetegseg, szorongás, gátlások háttere, gondolkodásmódbeli, pszichés változások tömkelege, a rossz legzes, életmód, stressz hatása, a szexual pszichem háttere, hogy maga az agyam hogy és miként működik, mi genetikai eredetű és mi körülmény, környezet, betegség függő, érdekel a téma tőlem függetlenül is. A humán bölcsész része is persze, pszichológushoz is szeretnék menni.
2019. ápr. 28. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem orvosi eset, pszichológushoz menj!
2019. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

Pszichológusok általában csak karcolják a felszínt. Tényleg csak akkor tudnak valamit kezdeni az emberrel, ha enyhe életmódbeli problémái vannak valakinek.


Amúgy nagy lehúzás az egész sokszor. Nevetséges, de a pszichológia szakon nincs funkcionális neurobiológia, neuroanatómia, komoly neuroendokrinológia... szinte ezekről semmit se kell megtanulniuk, és általában el is zárkóznak tőle! (Ezt pszichológus ismerőseim mesélték, akik azért értenek az agyhoz)


Amiket felsoroltál inkább a pszichiátria hatásköre már. Egy jó pszichiáter a humán kognitív pszichológia résszel és neurobio tudással segíthet ezeken igazán.


Ha tanulni akarsz akkor ilyen irányokba menj el. Pszichiátria, kognitív idegtudomány, viselkedést vizsgáló idegtudomány... állatkísérletes vonal. A legtöbb szorongásos kísérlet először egereken, patkányokon zajlik, hiszen ott elektródákkal vagy optikai képalkotással vizsgálható az agy és a neuroendokrin rendszer. Illetve optogenetikával, gyógyszerekkel befolyásolható az agyműködés.


Ne feledjük, az agy hardver és szoftver egyben. Nem szétválasztható! Hiszen a szoftvert maga a struktúra és a neurotranszmitter rendszer adja.

2019. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gungasam ***** válasza:
Nekem a neten jött egy teszt , a jó isten tudja, hogy hol szerezték meg a emil címem, a scientology egyháztól. Ezt a tesztet kitöltöttem a PC-n és visszaküldtem. Felajánlottak egy időpontot , hogy odamenjek, megdumálni az eredényt. Odamentem, előre bocsájtottam , hogy nem szervezkedek és semmi vallás nem jöhet nálam szóba. Nagyon rendesek voltak, kielemezték a tesztemet és elfogadható válaszokat adtak...Például ez is egy mogoldás lehet, hogy megismerd magad.
2019. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!