Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok sokáig felkeln...

Miért nem tudok sokáig felkelni reggel? (többi lent)

Figyelt kérdés

Eleve hétköznapokon tényleg csak muszájból kelek, utolsó utáni pillanatban, persze reggelizni sem szoktam bár tudom hogy ez nem jó. (Akkoor is így van, ha időben fekszem.)


De még gázabb hogy ilyen jó időben mint ma, ünnepnapon se bírok felkelni, hiába ébredek normális időben, még wcre is kimentem aztán inkább visszafeküdtem és gyötrődtem a gondolataimmal, délben keltem fel.


Egy ideig jártam pszichológushoz, de már nem (és nem azért mert minden megoldódott volna.)


Nem akarok gyógyszert szedni. Hogyan tudnék boldogan kelni reggel és tenni a dolgomat?


Egyedül élek. Nagyon szeretnék kutyát, de nem merek, pont mert nem bírok felkelni.


2019. máj. 1. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát egy másik pszichológussal. Depresszió. De azért gondold át, hogy mi baj van az életeddel, pl a munkahelyeddel, hol tudnál változtatni, milyen tevékenységekbe, pl sport, zene, alkotás tudnál kezdeni, ahol társaságra találnál. De egy orvosi vizsgálat se ártana: vérnyomás, vas, pajzsmirigy. Egyébként ha lenne kutyád, az biztos motiváló erő lenne a felkeléshez, nem néznéd el, hogy ott nyüszít, a sétáltatással ráadással közösségbe is kerülsz. Szóval barátkozzál csak a kutya gondolatával.
2019. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem ugyanez van, de szerintem csak fáradt vagyok. Mondjuk én szedek gyógyszert, de erre nem hat. (Sőt, a legtöbb gyógyszer, amiket eddig szedtem, csak rontottak a helyzeten ilyen téren...) Én nem is hibáztatom magam, jár nekem a pihenés. A reggeli felkeléssel nekem mindig is problémáim voltak, épp ezért direkt sok időt hagyok rá, mert ismerem magam. Itt is az a kérdés, hogy mennyi ideje tapasztalod ezeket a tüneteket.
2019. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, első! Meggondolom megint a kutyát, bár mondom, félek hogy télen csak tetézné a bajt :(


Második: Régóta tart, de vannak megszakítások. Pl. voltam nemrég pár napot kirándulni, ott pikk-pakk felkeltem, mert örültem hogy ott vagyok és azért mentem hogy minél többet kiránduljak (amit nagyon szeretek csinálni). De itthon, mintha csak a takaró alatt nem bánthatna senki.

2019. máj. 1. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!