Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Csináltam...

Depressziós vagyok. Csináltam egy napirendet, de nem tudok felkelni reggel. Valami tanács?

Figyelt kérdés
Már fél éve. Eltervezem minden napomat, a reggelt egy testmozgással szeretném kezdeni, de képtelen vagyok felkelni reggel 6kor. Párszor már sikerült, de mindig visszaestem, mert gyenge vagyok betartani. Meg gyakran van olyan érzésem, hogy a mai nap nem jó, mert 2.a van és 7.e jobb, mert jobban szeretem azt a számot. Bár ez hülyeség, mert úgy kell nézni, hogy minden nap egyforma, egy új esély a változásra.
2011. júl. 2. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele,de nálam sajnos sokkal régebb óta tart.
2011. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ha nem gond, akkor tervezz későbbi felkelést. Mondjuk 7-et. Ha belefér, akkor akár 8-at is. Fontos, hogy kipihent legyél. Inkább csinálj meg kevesebb dolgot a megtervezettekből, mint semmit!!! Ha lesz pár pozitív élményed (igen, sikerült felkelnem, és igen, megcsináltam 3 dolgot az 5-ből) (nem úgy, hogy nem sikerül 6ra beállítani magham, és csak 3-at csináltam meg az 5-ből, érted, ugye?) , akkor könnyebb lesz! Sok sikert ezen az úton! És, ne feledd, ha nem megy egyedül, vagy úgy érzed, régóta tart ez az állapot, ne félj segítséget kérni!


Gyógyteákat amúgy próbáltad?

2011. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyébként hány órakor kelsz?
2011. júl. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Én is utálok korán kelni, mert egész nap olyan vagyok mint akit kiütöttek.. Viszont gondolj bele! Mi lesz ha dolgozni fogsz és reggel 6-ra kell majd bejárnod?
2011. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed észre, hogy már el is kezdtél kilábalni belőle?


1. Az elhatározás megtörtént!

2. Tudod mit kell csinálni!

3. Kezdd azzal, hogy AMIKOR felkelsz, AKKOR kezdj tornázni! Mindegy, hánykor kelsz eleinte, mindegy hány tornagya korlatot csinálsz meg! A lényeg, hogy: elkezded. Ha az első nap csak 2 gugolás meg 2 törzskörzés stb. az is több, mint előző nap a nagy semmi!

CSAK LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE!

4. Soha ne légy elégedetlen önmagaddal, és főleg ne másokhoz mérd magad, csak a mai önmagadat az előző napi önmagadhoz!

5. MINDIG dicsérd meg magadat a nyújtott teljesítményedért.


Egy idő után azt fogod észrevenni, hogy a felkelés is könnyebb és néhány perccel korábbi, mint előző nap volt.

A szervezet ugyanis automatikusan reagál.

2011. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Egyébként 8 körül szoktam felkelni, de olyankor már úgy érzem, hogy elrontottam az egész napot. Már eléggé belefáradtam ebbe, hogy mindig becsapom saját magam, meg már nincs olyan dolog, amit ne próbáltam volna, ez eléggé zavar, ugyanis nem tudom lehet e még büszke magamra. Ennek ellenére mindenképpen meg fogom változtatni ezt az állapotot, mert ettől csak jobb lehet. És igen, valójában már lehet el is kezdtem, tudom mit kell tennem, csak hihetetlen nehéz. Gyógyteákat nem próbáltam, citromfű teát szoktam inni, mert itt van egy csomó bokor a kertünkben, és azt szeretem :).


Hát, 2 hónapom van rendbe hozni magam, mert utána tényleg 6ra kell járnom dolgozni.


Igazából nem csak fél éve tart, hanem 2 éve, csak ez a fél év volt tele igazán szenvedéssel, gondolkozással. Negatív árnyéka vagyok a régi "önmagamnak". Bár bízok benne, hogy ha ezt legyőzöm, csak erősebb leszek, és jobb. Bár néha meginogok ebben.

2011. júl. 2. 10:37
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha lesz munkád akkor igénybe vehetsz pszichoterápiás lehetőséget, de az önsegítő köröknek és a depresszió-csoportoknak is pozitív hozadéka lehet. Nagyon hasznos technikákat lehet elsajátítani, amiket alkalmazni tudsz a rossz időszakokban vagy rövidebbre zárhatod azokat. Ezekre a lehetőségekre gondoltál már?
2011. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

10,22-es vagyok!

Bocs, hogy elkevergőztem, és csak most tudok jelentkezni!

Az elmúlt hat hónapban rengeteg időd volt "gondolkodni", amint írod.

Az agy valójában sohasem áll le, ha erősen odafigyelsz, minden pillanatban megfordul az agyunkban valami gondolat.

Csak van neki egy olyan tulajdonsága is, hogy amelyik gondolat többször fordul meg benne, az agy elkezdi a környezetünkben található dolgokat olyanná formálni, illetve "segít nekünk" abban, hogy valóban olyannak is lássuk.

Ezért nem mindegy, hogy milyen gondolatok forognak az agyunkban. Ha a sok u.n. negatív eseményeket forgatod az agyadban, amik a hétköznapi életben megtörténnek velünk, akkor azok egy idő után hatványozottabban jelennek meg az életünkben.

Ha viszont arra gondolunk, hogy jó van olyan is, de mellette vannak szép, és örömteli események is, és azokra kezdel el "tudatosan" többször gondolni, egy idő után észreveszed, hogy több a szép és jó gondolat a fejedben, mint azok, amelyek elvezettek a depresszióig.

Nem muszály elhinned, ne is hidd el!

De mondd azt, hogy kipróbálom és majd utána eldöntöm, hogy hiszem, vagy nem!


Amit a napi felkelésről, tornáról írtam, ne légy önmagaddal szemben elégedetlen. Az első lépést már megtetted, a többi is jön magától, biztosan nem lesz könnyű, de: Meg tudod csinálni!

És minél többet és többet gyakorolsz, annál könnyebb lesz!

Nem kell elhinned, csak azt mondani, hogy: Jó, kipróbálom, és majd utána döntök!

Cselekedj! Minden változásnak, változtatásnak ez az egyetlen titka: cselekedj! És minél többször tesszük ezt, a pozitív végeredmény, a siker annál hamarabb jelenik meg életünkben.

Szorítok neked, ne add fel! Meg tudod csinálni!

2011. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

:ASD

Én kereken 12:00-kor kelek :D már lassan 1 éve... Na de lassan jön az egyetem. :)

Amugy tervezd meg részletesebben.. Írd át 8 órára, nyár van nincs ezzel gáz.

2011. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkérdezhetem, hogy mi lesz a munkád? Kor? Nem?


Ami a felkelést illeti...fontos, hogy legyen MIÉRT felkelned, vagyis kell egy CÉL (ami nagyon triviális is lehet, csak legyen). Én megfigyeltem, hogy amikor dolgozni járok, akkor mindegy, hogy mikor megyek aludni, még ha hulla fáradt is vagyok, legkésőbb reggel 5.45-kor felkelek, mert tudja az "agyam", hogy fel kell kellni pl munka miatt (vagyis akkor ez az ok,cél, motiváció, és egyben ez ugye egy külső "kényszer" is.

Viszont most nyáron, ha nincs programom dél előtt, vagyis nincs konkrét okom, célom, akkor mindegy mennyit aludtam, 12.00-nél hamarabb nem bírok felkelni. De még nyáron is, amikor tudom, hogy valamit meg kell csinálnom dél előtt, akkor semmi gond nincs a korábbi felkeléssel.


Egyébként ha gondolod, megpróbálhatod azt, hogy valaki "számon kérjen", hogy mennyire tartod magad a tervedhez. Amíg volt ismerősöm, akivel ezt kölcsönösen tettük, addig még könnyebb is volt a nemszeretem dolgokat is elvégeznem. Mostanában éppen keresek valakit, akivel ebben kölcsönösen segíthetnénk egymásnak...


Remélem, valamennyit tudtam segíteni a saját tapasztalatom megosztásával.

2011. júl. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!