Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy írjak át egy mintát?

Hogy írjak át egy mintát?

Figyelt kérdés

Felismertem egy mintát az életemben ami 10 éve keserít meg, mindig jön az életembe egy ember, akire ráfüggök, és akitől függ az adott időszakban (akár évek) a boldogságom, és az energiaszintem. Ez azt hiszem egyértelmű hogy borzalmas, és persze mi sem egyszerűbb, akkor most tudom mi a baj, hagyjam abba és kész. De képtelen vagyok rá. Iszonyat sokat próbálom, de nem megy, mintha valami drog lenne az adott személy, nem tudom elérni, hogy ne hasson így rám.


Hogy lehetne ezt áttörni?


2019. máj. 4. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
dependens személyiségzavar.
2019. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez csak félig meddig stimmel. Nem vagyok háttérben meghúzódó személyiség, sőt időnként segítem, irányítom, de volt, hogy én magam gondoskodtam arról, akitől függtem.
2019. máj. 4. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig a boldogság állítólag belűlről fakad nem valakitől függ. Mi lenne ha megszakítanád vele a kapcsolatot és tudatosan nem keresnél másikat a helyére amíg nem találsz magadra egyedül is.
2019. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De tulajdonkeppen miert borzalmas? Ha neked így jó. Ez is egy eletforma lehet
2019. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sosem kerestem tudatosan senkit a helyére, volt is ebben egy kis szünet, aztán egyszer csak jött a dolog, hónapokon keresztül alakult lassan, észre se vettem, csak mikor már szenvedtem. Igyekszem lekorlátozni a közelséget heti 1-1 beszélgetésre, teljesen megszakítani nem tudom. Próbálok "leszokni" róla. Távolságot tartani. De szenvedek, és erről egyetlen személy tehet, én magam, mégse vagyok képes megkegyelmezni. Akárhogy mondom magamnak, akárhogy próbálok kiszabadulni, semmi.
2019. máj. 4. 16:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez így nem életforma, ez folyamatos kiszolgáltatottság.
2019. máj. 4. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
szemelyisegzavarod van. mit kapsz a masik embertol? mert ha ezt megvalaszolod akkor en megtudom neked mondanai, h pontosan milyen. egyebkent meg szakember tud neked segiteni, 1-2 ev kemeny terapia.
2019. máj. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Nem tudod felhívni az illetőt és azt mondani neki szevasz? Elwg wgyszerűen hangzik. Elképzwlni nem tudom mulyen típusú kapcsolat ami het 1 alkalommal van és ennyire befolyásolja az életed. Azt főleg nem ez miért rossz. Kifejthetnéd bővebben. A 7 többi napján mit csinálsz?
2019. máj. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!