Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkisegély hívásakor volt...

Lelkisegély hívásakor volt olyan, hogy rátok rakták a telefont? Illetve volt olyan, hogy kétszer beszéltetek ugyanazzal?

Figyelt kérdés
Én bevallom, attól is félek ilyenkor, ha felhívom ezt a számot, hogy mi van, ha megjegyzik, ki vagyok, ne adj isten felismer egy ismerős személy, aki mondjuk ott dolgozik...
2019. máj. 8. 02:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez nem egy olyan központosított szolgáltatás, mint a 911, hanem többféle szervezet van, akiket hívhatsz ilyenkor. Ha ez a félelmed, akkor legközelebb egyszerűen hívhatsz mást is. A helyedben viszont elmondanám nekik ezt a félelmem és lehet, hogy meg tudnak nyugtatni ezzel kapcsolatban is.


Ugyan nem hívtam még lelki segélyt, de tudom, hogy nagy erő kell ahhoz, hogy először megtedd ezt a lépést. Például ahhoz tudom hasonlítani, amikor az ember először megy el egy idegen klubba, vagy közegbe. De a második és a harmadik alkalom már egyre és egyre könnyebb... Sok sikert!

2019. máj. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek nehezen szántam rá magam, de akkor tényleg szükségem volt rá. Akadozott a beszédem a visszafojtott sírástól. Utána viszont többször is hívtam, és vigyázni is kell ezzel, mert amilyen nehéz eleinte megnyílni egy idegennek, annyira könnyű rászokni és a végén már kisebb problémáknál is ehhez nyúlni (holott ez a szolgáltatás az sos esetekre jött létre.
2019. máj. 8. 03:42
 3/8 anonim válasza:
Velem teljesen más történt. Felhívtam őket, elmondtam ügyes-bajos dolgaimat, és semmi segítő választ nem kaptam, sőt inkább idegesebb lettem és azt éreztem, hogy nem tudnak segíteni. A következőnél annyit mondtak, hogy ő nem látnak bele a dolgokba, nem tudhatják, hogyan reagálok dolgokra, és azt, hogy ezt saját magamnak kell megoldanom, ők nem tudnak mit mondani.
2019. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én egyszer hívtam fel, mert tényleg senkivel nem tudtam erről beszélni és az öngyilkosság is megfordult már a fejemben (elmebeteg szülők és egyetem, anyagi gondok, rám szálltak a zsaruk, gúnyolnak a szomszédok és nem tudtam mit tenni). Bunkó volt, meg 2 perc múlva kinyomta a telefont.
2019. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a fele kb. totálisan alkalmatlan. Van pár olyan, akivel tényleg érdemes beszélni, de a legtöbben egyszerűen unintelligensek, nem tudnak mit kezdeni a problémáddal. Olyan, mintha a sarki marinénitől kérnél segítséget.
2019. szept. 9. 22:21
 6/8 anonim válasza:
Igen. De szerintem ez egy 80 éves néni volt amúgy. Olyan volt a hangja :D
2019. szept. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy foglalkoztathatnak ilyen alkalmatlan hülyéket.
2019. szept. 9. 22:58
 8/8 anonim válasza:

No comment. Lehet a rúgjunk beléd még egyet és legyen még rosszabb egy taktikájuk.


Amúgy ha te hívtad őket többször, ez megjelenik a telefonszámlán? Nem részletezőn, csak úgy. Vagy ne, lehet kideríteni, hogy mondjuk bankot hívtam vagy stb.? bAnyáméknak jön a számla, ezért kérdezem.

2019. szept. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!