Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az agy képes erre?

Az agy képes erre?

Figyelt kérdés

Bevallom már az elején honnan veszem azt amit mondani akarok.Filmekben láttam,sorozatokban és könyvben is olvastam.Nekem hihetőnek tűnik,és nem tudnám a misztikus dolgokhoz,mint vámpírhoz hasonlítani hogy emberi kitaláció.



Szóval arról lenne szó hogy az agy képes megvédeni magát sokk hatástól?

Értem én ez alatt,ha látod hogy egy szeretted előtted hal meg,más nap úgy fel kelni hogy nem emlékszel vele kapcsolatban semmire.


Vagy ez esetleg érzésekkel lehetséges?


Nyári estéken többszöri összeomlás,sírás hajnalig,erős önutálat, hónapokon keresztül mindennap fáradtan,ki készülni lenni,egy bizonyos pontra jutni és másnap már nem ismerni azt az érzést ami ezt kiválasztása,mint például a szerelem?

Mármint a szerelem szót és fogalmát ismerni,de nem érezni már senki iránt.



2019. máj. 11. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
igen, kepes az agy megvedeni magat emlekektol es erzesektol is, ha azok olyanok amiket amugy nem tudnal elviselni.
2019. máj. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, képes. Teljes vagy részleges amnéziával védi magát a megőrülés ellen. De vannak enyhébb dolgok is, pl deperszonalizáció, amikor az agy leválasztja az érzékelést a valóságról. Olvass utána a szónak.
2019. máj. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elhárító mechanizmusok léphetnek működésbe, azok okozhatnak ilyet.
2019. máj. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!