Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, semmit nem tartogat...

Úgy érzem, semmit nem tartogat az élet, amiért érdemes felkelnem reggel. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek. Kívülről nézve semmi okom panaszra. Jól keresek, van lakásom, nincs semmi tragédia az életemben.

De azt érzem, hogy egyszerűen semmi nincs, amit várhatok, ami miatt érdemes reggelente felkelnem.

A legjobban az hiányzik, hogy valakivel romantikus/intim kapcsolatom lehessen. Próbáltam mindent megtenni, hogy vonzóvá váljak a nők szemében, de most is ugyanúgy azt érzem, mintha egy szellem lennék, akit észre sem vesznek.

Mivel magányos, otthon végezhető munkám van, alig találkozom emberekkel.

Érzelmileg teljesen sivár az életem. Sokszor azt érzem, mintha nem is lennék a világ része. Mintha mindenki más filmjében lennének más szereplők, az enyémben meg csak én vagyok egyedül a gondolataimmal.

Elviselhetetlenül szeretnék kapcsolódni valakihez, akivel vonzódunk egymáshoz és szeretjük egymást, de azt érzem, hogy ez teljesen elérhetetlen.

És ebben az állapotban egyszerűen semmi nem okoz örömöt. Semmihez nincs kedvem, a munkámat valahogy kínlódva legyűröm, egyébként meg csak rutinból megyek végig a napokon, és nem látom, hol lenne ennek vége, hol jöhetne bármilyen változás. Akármikor próbálkozom, csak falakba ütközöm.

Nem tudom, mit tegyek. Amikor pszichológushoz jártam, az sem segített fél év alatt semmit.

Nem akarok így létezni.


2019. máj. 20. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs valami hobbid, amivel leköthetnéd magad, amíg elmúlik a rossz időszak?

Ha magányosnak érzed magad, akkor kezdj el társaságba járni, egy megfelelő hobbi (valami sport) ezen segíthet is.

A társkeresés nehéz ügy. Társkereső oldalakat próbáltál már?

Ja és biztos hogy nem elérhetetlen hogy legyen valaki, akivel szerethetitek kölcsönösen egymást. Tutira létezik, csak nehéz meló megtalálni. :)

2019. máj. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pont azért nem tudom lekötni magam, "amíg" elmúlik ez a rossz időszak, mert nem tudom, mitől múlna el. Ha minden halad tovább ebben a mederben, akkor soha nem fog történni semmi.

Ha tudnám, hogy csak idő kérdése, akkor le tudnám kötni magam a hobbijaimmal. De úgy nem, ha abban az érzésben megyek végig a napokon, hogy mindig ugyanilyen üres lesz minden.

2019. máj. 20. 18:55
 3/11 A kérdező kommentje:

Sportolni járok, de azt is egyedül.

Ez meg, hogy "kezdjek el társaságba járni"... ne haragudj, nem jött le a fentiekből, hogy nincs társaságom? És ha nincs, akkor milyen társaságba járjak? Mert nem szoktam az utcán társaságokat látni, ahol éppen tagfelvételt tartanak.

2019. máj. 20. 18:56
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudjátok mit, tárgytalan. Nem tudom, minek írtam ki, csak le akartam írni. Úgyis csak értelmetlen, banális válaszok fognak jönni. Ha én 10 éve nem tudom ezt megoldani, ti miért tudnátok 5 perc alatt.

Nem kérek válaszokat, köszi.

2019. máj. 20. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Te írtad:

"Mivel magányos, otthon végezhető munkám van, alig találkozom emberekkel"


De rendben van, akkor tekintsd semmisnek a válaszom.

2019. máj. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, és mégis milyen társaságba lehet eljárni a semmiből? Társaságba az embert hívják vagy ő hív mást, de engem nem hív senki és nekem sincs kit.
2019. máj. 20. 19:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve nem igaz, lenne kit, csak mindenki kapcsolatban él, és így már semmire nem lehet rávenni őket.
2019. máj. 20. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyelj apafej :D le kell menni kondizni meg futni meg mittudomén aztán megszólítani az embereket meg a lányokat. Senkinek sem úgy van társasága hogy becsengettek hozzá hogy szia, legyél a barátunk.
2019. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Több lányt szólítottam már meg a semmiből életemben, mint 30 átlagember összesen egész életében
2019. máj. 20. 19:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Programozó vagy, vagy mit dolgozol otthon? Esetleg keress bejárós irodai munkahelyet, akkor lehet, hogy tudsz majd másokkal találkozni.
2019. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!