Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy keressek, kérjek úgy...

Hogy keressek, kérjek úgy pszichológiai segítséget ha negatív véleményem van a szakmáról?

Figyelt kérdés

Úgy érzem kellene némi segítség,de van már annyi rossz tapasztalatom,hogy azzal kellene kezdeni, hogy azokat beszéljem ki.

Vajon a szakmabeliek mit kezdenének azzal ha ócsárolnám őket?

Tud egy pszichológus,pszichoterapeuta azon segíteni,hogy csalódtam bennünk,mert nem csinálnak semmit?

Hogyan tudnák feloldani bennem a az irántuk érzett dühöt?



2019. máj. 29. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

én azt javaslom, hogy első körben ne fizetőshöz menj: akkor legalább nem frusztrál az, hogy "pénzért hallgatnak meg" + hogy nem azt kapod, amire befizettél.

Van ilyen ingyenes lelkisegély, pl Budapesten egy-két templomban is. A templom csak helyet ad az önkéntes mentálhigénés szakembereknek (és jelölteknek), de nem kell vallásosnak lenni. Ott kipanaszkodhatod magad a terapuetákról + átbeszélhetitek hogyan válassz egyet állandóra + esetleg adnak kontaktot is.

2019. máj. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy szakembert, és oszd meg vele a kétségeidet. HA jó szakember, meg fog hallgatni.

A sok rossz tapasztalat, csalódás lehet, hogy az idő előtt félbehagyott terápiákból következik. A pszichológusra szépen rávetíted a más kapcsoataidban megélt problémákat, ami nagyon helyes. De ha ezután megállapítod, hogy az illető pont olyan hülye mint mindenki más, és otthagyod, akkor soha nem fogsz jutni semmire. Ezen a ponton nem félbehagyni kell a terápiát, hanem kemény munkával feldolgozni ezeket az érzéseket.

Abba pedig kénytelen vagy belenyugodni, hogy a pszichológus "nem csinál semmit". Nem, is kell, hogy csináljon, ő nem sebész, nem rendőr, de még csak nem is tanár. Ezért nem fog megoperálni, letartóztatni, és nem is tanít meg semmire. Leglábbis egy terápiás kapcsolatban semmiképpen sem. Itt mindent TE csinálsz, ő csak visszatükröz, néha értelmez, és egy biztonságos kapcsolatot nyújt a számodra, ahol újra élhetsz sok elrontott helyzetet, gyógyulhatsz a sérüléseidből.

2019. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Provokatív kérdés amit már két hete is feltettél.
2019. máj. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, de második válaszát olvasva azt kell mondjam, hogy neki van 100%-osan igaza.
2019. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3, a kérdés feltevésekor regisztráltam így az valaki ás lehetett


2,Nem én hagytam ott őket hanem ők dobtak ki.

Még a munka megkezdése előtt.

Akikhez meg eljártam,nos, hát nem véletlenül hgyatam ott kb 1 év után. Katasztrófálisan nem ért semmit.

Semmiféle terápia nem folyt, nem volt munka.

Én a pszichológusra a másik pszichológussal megélt problémáim vetíteném rá!

Nagy csalódás az egész számomra.

A "nem csinál semmit" alatt azt értem,hogy nincs terápia. pl. Ha akarok beszélek valamiről ha nem akkor nem. Ez valakinél azt jelentette,hogy 13 perc után elköszönt tőlem és vége is volt a "terápiának".Következő találkozó 1 hónap múlva volt. ott már 30 percig jutottunk!


és nem is tanít meg semmire - egyik másik ezzel reklámozza magát


Azt sem tisztáztuk soha nekem mi a feladatom, mit kellene csinálnom.

Nem élhettem semmit újra.

Biztosnásog? Volt aki provokatív és lekezelő volt!


Szóval semmi alatt az értem,hogy nem segített semminek a feldolgozásában,megértésében,megváltoztatásában.

A legegyszerűbb rám fogni a hibát.

Mert én otthagytam,mert én nem voltam együtt működő.

Csak én.

A legutolsónál annyira padlóra kerültem, mint még az életben soha. Nagyon mélyen voltam. Ennyit ért el.

2019. jún. 13. 15:22
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

A pszichológusok eltérőek, adott esetben más módszertant használnak, ki jól, ki rosszabbul. És igen, van, hogy tehetségtelen vagy nem érdekli. Előfordul az is, hogy egyszerűen nem illetek össze, nincs meg a szimpátia: ekkor érdemes lehet valaki másnál próbálkozni.


Elmondhatod a következőnek a negatív tapasztalataidat, de azért nem kellene átverésnek meg ezotérának nevezni a szakmáját. Beszéld meg, hogy korábban, mással volt valami, ami nem működött és ezt szeretnéd elkerülni és annyi.


Ha valami olyan problémád van, ami miatt pszichológushoz akarsz menni, akkor érdemes lenne végiggondolni, hogy mi is a probléma, mi lenne a megoldás és ennek a megoldásban mit tud segíteni egy szakember: a rossz hír az, hogy a lelki munka nagy része rád vár, a pszichológus legfeljebb olyan lesz, mint egy edző aki támogatja a sportolót, viszont helyette nem tud edzeni. Ha teljesen kívülről várod a megoldást, csalódás lesz.

2019. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Vannak időszakok amimor napi rendszerességgel felmerül, hogy mennyire utálom őket!

Ez már rögeszmés? Nem nagyon tudok szabadulni a gondolattól. Folyton az jár a fejemben,hogy csak átverés,kihasználnak,nem is akarnak segíteni, nem is értenek,hozzá,áltudomány, stb.

Most így keressek valakit?

Beszéljem meg vele,hogy az nem működött másnál,hogy nem is akartak velem foglalkozni?

Más módszertant? Nem mondát meg melyiket használják!

Egyébként már voltak olyanok akiknek elmondtam,hogy van negatív tapasztalatom. Az egyik egy régóta gyakorló terapeuta csak párszor volt hajlandó találkozni velem, a mezei pszichológus meg semmit nem ért.

Tele vagyok indulattal,utálattal(részben a szakma részben magam és más felé) és nem tudom levezetni.

A sport sosem segített.

Ehhez jönnek a családi gondok!


Felvetettem már többnek is,hogy ha megszabadulnék attól, hogy folyamatosan bántsam magam verbálisan vagy ha bizonyos dolgon nem rugóznék állandóan az nekem már fejlődés lenne.

Nem kaptam hozzá segítséget.

Meghallgattak és ennyiben ki is merül a sok évnyi nehezen, megszerzett, óriási szakmai tudásuk!


Nem várom el,hogy valaki kívülről megoldja helyettem.

Tanítsa meg,hogy én hogy oldjam meg.

Más nézőpontot adjon,hogy ne problémának lássam és végképp nem megoldhatatlanak.

Adjon hitet, hogy képes vagyok rá.

Láttassa velem másképp.

Hogy merjek belevágni,Stb.

Ezt hirdetik magukról.

HA gondja van az önbizalmával keressen bátran.

Én kerestem és semmiben nem segített a nagytudású kókler,szélhámos.

Nyíltan nem mondták ki de a hibás én vagyok.

Hogy mi volt az ő elvárásuk az sem derült ki.

Hogy én mit rontottam el az sem.

Hogy ők tudnak-e egyáltalán nekem segíteni az sem derült ki,mert lehet, hogy máshoz kellett volna mennem,de nem küldtek senkihez csak el, miután otthagytam pár ezret.


Az az érzésem támad,hogy amikor azt olvasni, hogy kinek mennyit segítettek akkor azt ők írták magukról reklámnak,hogy becsábítsák a szerencsétlen áldozatokat.

Akinek 4-10 találkozó elég ott nem lehet nagyobb gond ami régóta halmozódik.


Ha tudnám mi lenne a megoldás a gondjaimra akkor nem kellene segítség.

Amiről meg tudom, de nem merem megtenni ahhoz sem kellene segítség ha nem félnék és lépnék.

Csak a segítség maradt el!

Nyilván csak és kizárólag az én hibámból!


Az egyikhez pont azért nem mentem el, mert azt mondta,hogy az edzőm tudna lenni.

Nem arra van szükségem. Mondjuk ő legalább korrekt volt.


Azt vártam,hogy megértsem mi a forrása,gyökere a gondjaimnak,hogy merjek lépni és féljek bizonyos dolgokat megtenni, hogy megszabaduljak néhány felesleges korlátozó hiedelemtől,hogy legyen önbecsülésem és ne értéktelen szarnak tartsam magam,hogy ne bánkódjak olyan sokat olyasmi amit már nem tudok kijavítani és előre nézzek. Meg hasonlók.

Vagy nem segítettek vagy nem is akartak velem foglalkozni,hogy elvileg pont ilyesmiben segítenek.

Őszinte voltam,nem titkoltam semmi.


Ezek után ne tartsam ezotériának,átverésnek,lehúzásnak,szélhámosoknak és áltudománynak?

2019. jún. 14. 13:11
 8/14 A kérdező kommentje:
2019. jún. 14. 15:56
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

Tanuld meg, hogy az életben csak magadra számíthatsz és max a közeli családra, ha szerencséd van.

Amúgy senkinek nincs érdekében segíteni rajtad, ezért magadnak kell segíteni magadon. Ezt saját bőrömön tapasztaltam. Sőt ha bajban vagy olyankor mindenki lelécel. Ilyenek az emberek. És szeretnek "problémás" embereket kibeszélni, ezért ne is nagyon oszd meg a problémáid másokkal mert még nehezebb lesz kijönnöd belőlük.

2019. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, pszichológus hallgatóként mondom, hogy eléggé nárcisztikus gyanús vagy. Kifejezetten ez jellemző erre a személyisegzavarra, váltogatják a terapeutákat, mert soha senki nem jó, ez álatalában kizárólag a nárcisztikusok szokása. Amúgy valóban, ehhez megfelelő terapeuta kell, aki személyiségzavarra orientált képzéseken vett részt, és a kritériumok alapján képes diagnosztizálni már az első interjú során.

Kevesen vállalják az ilyen terápiát. Nem jelentem ki, hogy ilyen vagy, csupán erős a gyanúm a válaszaidból kiindulva.

Az hogy képes vagy artikulálni a dühödet sokat elárul, ezzel tudsz kezdeni valami legalább, de ehhez jó szakember kell. Probálj ebben a témában keresni, sok terapeuta csak neurózisra képzett.

2019. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!