Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Soha nem érdekelnek a hagyomán...

Soha nem érdekelnek a hagyományos társadalmi elvárások! Milyen állapot ez?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, nem érdekel mit vár el a társadalom! Például soha nem jutott eszembe hogy megházasodjak (emiatt ment tönkre 3 kapcsolatom is), soha nem jutott eszembe hogy gyerekem legyen. Mindenki ezt várja tőlem, de nem érdekel. Nem agglegénykedek, egyszerűen nem áll rá ilyesmire az agyam.

Vagy például folyékonyan beszélek angolul, de eszem ágában nem volt soha nyelvvizsgát letenni. Minnél jobban mondják, annál jobban nem. Az egyetemet is kijártam a végéig de a nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomám de nem érdekelnek a papírok!

Mindennel így vagyok amit elvárnak, pl nem hat meg ha valakivel udvariaskodni kell aki ártott nekünk. Anyám pasija mindennek elmondta a családot, majd kibékültek és mindenki jópofizik vele rajtam kívül.


Semmiben nem hat rám, hogy hogyan kéne viselkedni! Alapból udvarias vagyok és kedves de van egy saját rendszerem ami szerint élek. Nem vagyok pszichopata meg szociopata sem, mert nagyon meghatnak a rossz dolgok, együttérzek másokkal, betartom a törvényeket, csak az “érzelmi-törvényeket” nem.

Tudom hogy meg kéne házasodnom, stb de le... magasról valahogy hiába múltam el 30 is. Mások szerint máshogy néznének rám ha meglenne a diplomám és bizonyítanám egy papírral a nyelvtudásomat, de nekem az a bizonyíték elég, hogy jó állásom van és Amerikában jobban beszélek angolul mint pl sok ott született mexikói, senki nem feltételezi hogy európai vagyok. Éltem is kinnt háromszor három hónapot minden gond nélkül.


Milyen mentális betegség lehet ez? Mi a neve?


2019. máj. 30. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem betegség.Nem vagyunk egyformák.
2019. máj. 30. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok mindennel nincs baj, akkor kell felismerni hogy gond van, ha valamit már nem azért tszel vagy nem teszel mert neked úgy jó, hanem csakazértis vagy csakazért sem mert mondják...
2019. máj. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet személyiségzavar, vagy lehet autisztikus vonás.
2019. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak nagyon ellen akarsz állni a normák nyomásának. Ezzel egy szintig nincs baj, csak akkor ha mér gondokat okoz az életedben, kapcsolataidban. Ha ez igaz, akkor keress föl egy pszichológust.
2019. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy konkrét anatómiai eltérés az agyban ami az empátia hiányát okozza. Nézz utána. Sorozatgyilkosok FMRI vizsgálatánál figyeltek fel erre...)) bocs, figyelj mit csinálsz, és sokan élnek normális életet hasonló aggyal.
2019. jún. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!