Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolarisok es borderlineok...

Bipolarisok es borderlineok ti is sokszor szakitotok egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A masik fel oldalarol is erdekel. Megoldodott utana, tudtatok kezelni vagy nem ment?

2019. máj. 30. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Ilyenek hogy jutnának kapcsolathoz?
2019. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

BPD-s vagyok, nem tudok szakítani, akkor sem, ha nagyon "kellene". Inkább megvárom, amíg megunja a másik a hisztijeimet, azzal próbálom lerázni, mielőtt túl mélyen belesüppednék, hogy a legkevésbé sem fogom vissza az indulataimat, és inkább párhuzamosan mással kezdeményezek viszonyt közben.


Megindít, ha valaki ennek ellenére, ezek után is szeretettel és elfogadással fordul felém, ilyenkor próbálom elengedni magam és jobban megmártózni az érzésben, de mindig félek, hogy a végén átejtenek valahogy.


Ingoványos talaj számomra egy kapcsolat. Csábító, puha, meleg fekhelyhez hasonló, biztonságos menedékkel kecsegtet, amely aztán egyszer csak mintha megindulna a lábam alatt és futóhomokként elnyelné az egész testem, kipréselve a tüdőmből az összes levegőt.

2019. máj. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2. Wow, nagyon szépen fogalmazol. :)


Egyébként én is BPD-s vagyok, és én sem tudnám kimondani a végszót. Pedig exemnél nagyon-nagyon sokat rágtam és hergeltem magam, mert éreztem, hogy nem működik az a kapcsolat. Végül ő rakott ki, de legalább...Levette ezt a terhet a vállalmról.


Persze durva megszólalásaim most is vannak a párom felé sajnos, és amikor megkattanok, akkor általában hűvösen viselkedem vele (nem is értem, hogyan tud elviselni). Mégis sokkal jobban szeretem őt annál, minthogy véget tudjak vetni kettőnknek.

2019. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Én a másik oldal vagyok. Párom bipoláris. A kapcsolatunk elején összesen háromszor szakított ténylegesen, kb kétszer elbizonytalanodott amiből szakítás nemett végül. Akkor mániás szakasz volt, amit javarészt én váltottam ki. Az első félév ezzel tellett. Jelenleg is enyhe mániás szakasz van, most is van valami baj, de nem mondja el.

Sajnos idegileg kimerítő. Természetesen feladni és szakítani nem fogok, mert amikor nyugodt a legjobb ember a világon. Azonban állandó agyalással jár. Még mindig nem tudom mire hogy reagál,lehet ami egyik nap nem érdekelte ma már felidegesíti.

Minden ilyen szakítás után borzalmasan érezte magát. Nem tudja titkolni mit is érez.

2019. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem két borderline-os partnerem is volt, valami velem sem stimmelhet. Közös volt bennük, hogy 3 hónapig kedvesek voltak, túl hamar is jött a szerelemvallás, ott gyanítani is kezdtem, hogy ez egy hét után még nem normális, az igazi szerelembe eséshez ennél több idő kell. A harmadik hónap körül elkezdtek hidegen viselkedni, elutasítóan, és fokozatosan egyre durvult velem a magatartásuk, direkt bántottak, olyamikkel is, amikről tudták, hogy csak ráfogás velem szemben. Próbára akartak tenni, hogy bátran gyakorolhatják-e rajtam a szadizmusukat, mert ekkor már az volt. Azt mégsem akarták elfogadni, hogy kilépjek a kapcsolatból, mert igényük volt rá, hogy bántsanak valakit, és velem már felépítették az ehhez szükséges kapcsolati szerkezetet, látszott rajtuk, hogy ha eltűnök, kezdhetik elölről a szadista életmód felépítését. A munkahelyükön uralkodtak magukon, csak a magánéletben voltak gonoszok. A családtagjaikat is bántották.
2019. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!