Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoldás lenne, ha bevonulnék?

Megoldás lenne, ha bevonulnék?

Figyelt kérdés

18 leszek februárban, és rájöttem, hogy nagyon elb#sztam az életem. Egy éve ismertem fel, hogy én a mechatronikához nem tartozom, elbasztam az iskolás éveim, de két év után szégyen lett volna lelépni, és én be is fejezem, amit elkezdtem, ez vezetett a problémához. Én mindig is történelmet akartam tanítani, az az én mentsváram, de amikor azt mondták, be tudnának szervezni olyan iskolába nem vettem komolyan. Elrontottam az egészet, ráadásul matek/fizikából évek óta egyre inkább bukok, míg töri/irodalom, a többi humán egyre jobb. Érzem, hogy nem tudok megfelelni, de segítséget nem tudok kérni. Amióta pedig szakítottak velema távolság miatt, mla megőrülés folyamatait látom. Egyáltalán nincsenek barátaim, szüleimet nem érdeklem, egyedül nagyapámékat talán, rájuk számíthatok, de ők már öregek, és nem terhelhetem őket ilyennel, hogy nézne ki, mégha segítenének is? A fiatalkorom elmúlt egyszerűen szép emlékek nélkül, és ezt senki ne fogja a számítógépekre, mert többet olvastam és dolgoztam, kirándultam egymagamban, mint otthon ültem!


Ezekből az okokból adódik a problémám; úgy három éve visszaeső depresszióval küzdök, de megpróbálom mindenki előtt titkolni, mert nekem fontosabb, mások boldogsága. Ezért gondolodtam azon, hogy bevonulok. 8. végén megfogadtam, hogyha egyedül maradok, bevonulok, de ez mostanra a depresszió, nem főleg a magány miatt van. És amióta komolyan elkezdtem foglalkozni vele, úgy érzem, be kell vonulnom. Sorkatonának gyenge lennék, a vadászrepülős álmom nem lehet az egészségem miatt, de páncélra kiválóan operálnék, alacsony is vagyok, és büszkén állnám a helyem. A legnagyobb vezetőm, hogy azokat védjem, akiket nem tudnék, és mert a büszkeségem nem engedné, hogy öngyi legyek, és a dicsőség hajszolása ég bennem. Úgy akarok elmenni, hogy senki nem tudja. Eltűnni.


Megoldás lenne ez? Mit tegyek?



2019. máj. 30. 17:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Sorkatona, az nem leszel, mert ahhoz sorozás kellene. Az meg 2001 óta nincs. Ettől függetlenül a katonai pálya igen jó ötlet, mivel éppen futtatják fel a hadsereget. Ne aggódj a fizikai erőnléted miatt, majd felhozzák. Esetleg te is rágyúrhatsz, mielőtt jelentkezel. Például csináld ezt két-három hónapig minden nap:


https://www.youtube.com/watch?v=jTYxEwlEukM


Két hét után kicombosodsz, egy hónap után rá sem ismersz magadra.

2019. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék, hogy az őrülés biztos elkezdődött nálam, és előjön, amikor depressziós vagyok. Egy Hanggal beszélgetek a fejemben, bár nem tudom, nem-e azért, hogy a tudatom mentse, ami menthető... Igazából nem skizofrén vagyok, mert teljesen tisztában vagyok vele, hogy saját magam "generálom" a gondolataiamat, és tudom magam tűrtőztetni, egyáltalán nem hat ki rám, de néha olyan jól esik beszélgetni az elmémmel...
2019. máj. 30. 17:56
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm #1-es, gyalogosra gondoltam
2019. máj. 30. 17:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Számodra a megfelelő erre a dologra az idegenlégió!
2019. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az mitől jobb..? Nem gyilkolni, küzdeni és harcolni akarok egy lovagias eszméért, ha már a mostani életem annyit ér mint egy lánctalp nélküli PzK
2019. máj. 30. 18:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél eltűnni,az idegenlégió tökéletes!

Valószínűleg soha nem találkoznál senkivel a régi életedből!Igaz az új nem tartana sokáig!

2019. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne megoldás!

Az csak elmenekülés a problémák elől.

18 éves vagy, még most kezdődhetnek az egyetemista éveid, simán mehetsz töritanárnak, nem is értem, miért vagy így kétségbeesve. Még nagyon fiatal vagy, nem basztál el semmit.

A depresszióval kapcsolatban pedig javaslom, hogy keress fel egy pszichiátert ÉS egy pszichológust, jobb lesz.

2019. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyalogos? Talán lövész... Miből gondolod, hogy a harckocsizónak nem kell jó erőben lennie? Minden katonának edzettnek kell lennie, senki sem fotelből harcol.
2019. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Depressziósként nem vesznek be a seregbe, mivel fennáll az öngyilkosság veszélye.

Kedves kérdező, kezeltesd a depressziódat, szerezz érettségit, és utána mehetsz történelemtanár szakra. Bár ahhoz emelt történelem kell, de arra lehet magántanárral készülni. Csak az érettségi legyen meg! Akár esti gimnáziumban is.

2019. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, frissítem a modern harcászattal kapcsolatban a tudásomat. Nem is tudom, nagyon távolinak érzem ezt a egészet, és félek, hogy ha mennék egyetemre, jobban depressziós lennék, persze az is lehet hogy épp ellenkezőleg hatna. Tiszti képzésre is gondoltam, mert vonzz, hogy kipróbálhassam a tudásomat harcban, követve az ászokat, vagy az egyszerű katonákat, a példaképeimet...


Pszihológushoz, pszihiáterhez nem szeretnék menni, mert teljesen kontrollálni tudom a depresszióm, egy külső szemlélő nem venné észre.

2019. máj. 31. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!