Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség mellett lakáselh...

Pánikbetegség mellett lakáselhagyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több, mint három éve kezdődött. Nagypapám, akivel nagyon szoros kapcsolatot ápoltam rákos beteg lett, fél évig ápoltuk, majd decemberben elveszítettük. Utána nagyon befordultam, rengeteget voltam rosszul, hányinger, szédülés, mellkasi fájdalom, halálfélelem főleg olyan helyeken, ahonnan nem tudok könnyen kijutni/hazajutni. Elkezdtem pszichológushoz járni, egy évig tartott a terápia, de semmilyen javulást nem érzékeltem. Tavaly már annyira erősen és gyakran jelentkeztek a tünetek, hogy dietetikus javaslatára és a háziorvosom beutalásával befeküdtem egy hétre a kórházba. EKG,hasi ultrahang,gyomortükrözés, vizelet és székletvizsgálatok illetve vérvétel történt ott. Mindent rendben találtak, így felvetették, hogy esetleg pánikbetegség állhat a háttérben. Ez majdnem fél éve volt. Azóta rosszabb napjaimom nem merem a lakást sem elhagyni, félek, hogy összeesek az utcán, nem jutok időben haza, ha rosszul lennék, rettegek az iskolában, ha nem a leghátsó ajtó melletti padban ülök... rengeteg bulit, kirándulást, nyaralást mondtam le, vagy tett tönkre ez az állapot, így mostmár mindenképpen szeretnék valamit kezdeni vele. Jövőre szalagavató, érettségi, én pedig el se tudom képzelni, hogy fogom ezeket átvészelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

17/F



2019. jún. 4. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Pszichiátert keress. Segíteni fog. Ne felejtsd el, hogy gyógyítható a dolog és utána boldogan élhetsz tovább!
2019. jún. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NEONAX gyógygombát szedtem,nekem az segített.
2019. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
L
2019. jún. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Keress rá:


Kognitív viselkedésterápia. De van még sok más


A gond az, hogy a legtöbb ember nem nagyon fog ilyesmit csinálni, inkább begyógyszerezi/drogozza magát vagy marad , ahol van és jól van.


Ne azt várd el, hogy azonnal jobban leszel, és nem lesz visszaesés, inkább realisztikusabban gondolkozz, hogy szép lassan fogsz tudni fejlődést elérni. Úgy, hogy szép lassan hozzáedzed magad a szitukhoz, amiktől félsz. De ahogy az értelmes edzés sem arról szól, hogy lemész a terembe és edzetlenül ráraksz 200kgt és megszakadsz alatta az első edzéseden, hanem arról, hogy szép lassan kell a terhelést növelni. Például el tudok menni a boltba úgy, hogy a 10es skálán csak 2esen érzem magam rosszul. Ne azt várd, hogy majd egyszerre minden jó lesz. Szép LASSAN VISZONT MINDEN JOBB LESZ.


Kezdj el sportolni, vezesd le a feszkót, ez hidd el, sokat segít, és még pénz se kell hozzá.


Próbálj meg 1-2 embernek beszélni róla, akiben megbízol a környezetedbe.


Vannak barátaid?

2019. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!